Иван Леонов спечели първия кръг от виртуалните рали серии на BULERS

53 sim racing състезатели стартираха в първата скоростна отсечка на виртуалното „Rally Vida”, като финала успяха да видят 46 от тях. В двата класа R4 и R5 битки имаше във всичките 14 специални етапа, които оформираха 107.2 км. обща състезателна дължина на ралито. Отсечките бяха предимно бързи, като един миг невнимание веднага оказваше влияние в класирането, а в съботния ден леките дъждове и гъстата мъгла поставиха пилотите на истинско изпитание.

След съботните 8 отсечки, разделени с един 30-минутен сервиз ралито поведе Иван Леонов (Turbo Racing, Skoda Fabia R5). Зад него на 27 секунди се нареди на втора позиция в генералното класиране Зафир Клисуранов (Peshtera Rally Team, Citroen C3 R5), който направи грешка в първата скоростна отсечка и там загуби ценните за него 30 секунди. На 6 секунди зад Клисуранов остана в първия ден Васил Жеков (Skoda Fabia R5, Jekov Rally Team). Извън топ 3 на първия ден, в клас R4

също вървеше ожесточена борба за първото място. Бойко Шопов (Mitsubishi Lancer Evo X R4, Jekov Rally Team) успя да се нареди първи с малко под 2 секунди аванс пред Искрен Пондев (Subaru Impreza N15 R4, Green Fox Motorsport). И двамата претенденти за спечелване на първото място в класа направиха грешки в първата „врътка“ на отсечките в съботния ден, което направи състезанието още по-интересно за всички. Трети остана Христо Ублев (Mitsubishi Lancer Evo IX R4, Green Fox Motorsport), като успяваше да поддържа контролирана дистанция спрямо притискащия го Юлиян Геновски (Mitsubishi Lancer Evo IX R4, Vertical Grip).

В неделния ден още от първата 13-километрова отсечка започнаха пилотите пълната си атака. Зафир Клисуранов успя да стопи изоставането си от Иван Леонов на 14 секунди преди последния „пауър стейдж“. Като залепен остана Васил Жеков, който бе на 2 секунди зад Клисуранов и в последната отсечка остана да се реши техния спор за генералното класиране. В клас R4 Бойко Шопов успя да дръпне със 7-секунден аванс пред Искрен Пондев, трети се движеше Христо Ублев, като преследващия го първите дни Юлиян Геновски беше на над 20 секунди зад него.

В „пауър стейджа“ най-бърз бе Васил Жеков, който излезе пред втория в отсечката Зафир Клисуранов с две секунди. За съжаление на Жеков две десети не му достигнаха да измести Клисуранов от втората позиция и така трябваше да се примири с третата позиция в първото си рали. Трети в последната отсечка и първи в R4 стана Искрен Пондев, който с допълнителните точки от тази отсечка успя да изравни актива на Бойко Шопов, който спечели битката в клас R4.

Виктор Върбанов (Mitsubishi Lancer Evo IX, R4), вървеше с изключително темпо, но административно нарушение бе причината да бъде декласиран от ралито, в което той беше най-бърз от всички. Така Иван Леонов зае най-високото стъпало на почетната стълбичка, втори Зафир Клисуранов, а трети Васил Жеков.

Втория кръг от виртуалния рали шампионат на BULERS ще се състои на 9-11.06.23г. – “Rally Sredna Gora”.