Вегас разби Флорида и дръпна с комфортен аванс във финалната серия за Купа “Стенли”

Джонатан Маршесо вкара два гола и асистенции, а Лас Вегас победи Флорида със 7:2 като домакин във втория мач от финалния плейоф за Купа "Стенли" в Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада. Така тимът поведе с 2:0 в серията, в която се играе до четири успеха. Третата среща ще се играе на 9 юни във Флорида.

Това беше третият мач в плейофите, в който Марчешо вкарва поне два гола. Той има 12 попадения в 19 срещи след редовния сезон.

Брет Хаудън също реализира две шайби, Майкъл Амадио записа гол и асистенция, Джак Айхел и Чандлър Стивънсън направиха по две асистенции, а Алек Мартинес и Николас Рой също отбелязаха за Вегас. Вратарят Ейдин Хил завърши с 29 спасявания.

Антон Лундел и Матю Ткачук бяха точни за Флорида. Сергей Бобровски беше сменен през втория период, след като спря само 9 от 13 изстрела. Алекс Лайън завърши с 12 спасявания.

Ткачук вече има 36 наказателни минути във финалната серия, което е осми резултат в историята. Рекордът принадлежи на канадеца Мел Бриджман (сезон 1979/1980, 53 минути), който тогава игра за Филаделфия.

Лас Вегас стана първият клуб от 2006 година насам, който отбеляза 5 или повече гола в първите два мача от финала за Купа "Стенли", след като спечели първия мач с 5:2. Последният път това постигна Каролина в серията срещу Едмънтън (5:4, 5:0).

Снимки: Gettyimages