Циципас се класира за 1/4-финалите на “Ролан Гарос”

Първата ракета на Гърция Стефанос Циципас записа експресна победа над австриеца Себастиан Офнер, която го класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 5 в схемата Циципас се справи с намиращия се на 118-о място в световната ранглиста Офнер със 7:5, 6:3, 6:0 за само час и 50 минути.

Гръкът имаше трудности само в самото начало на мача, в което допусна изоставане от 1:3 гейма. След това обаче той имаше пълен контрол над мача и за трети път в кариерата си се класира сред най-добрите осем на "Ролан Гарос".

Циципас пропусна три сетбола в десетия гейм на първия сет, но успя да реализира четвъртата си възможност в 12-ия гейм.

След това той направи важен пробив и в средата на втория сет, за да поведе с 4:2. До края на мача Циципас позволи на Офнер да вземе само още един гейм и сложи край на серията на австриеца от шест поредни победи в Париж, започнала още в квалификациите.

На четвъртфиналите поставеният под номер 5 в схемата Циципас ще срещне водача и номер 1 в световната ранглиста Карлос Алкарас. По-рано днес испанецът спечели с 6:3, 6:2, 6:2 срещу Лоренцо Музети от Италия.