Драма в Пазарджик! Хебър остава в елита, а Берое ще се бори за оцеляването си в бараж

Хебър (Пазарджик) ще играе в елита на България и през следващия сезон. Пазарджиклии надвиха инфарктно с 3:1 Берое в мач от последния кръг на efbet Лига. Ивайло Михайлов (42) беше точен за домакините, а Тонислав Йорданов (81) възстанови равенството след точно изпълнена дузпа. Две попадения в добавеното време на Марк-Емилио Папазов (90+1, 90+5) пратиха домакините на седмото небе.

Двата тима бяха в групата, която определя изпадащите отбори от елита през този сезон, като мачът помежду им се яви пряка битка за директно спасение. Още в предишния кръг стана ясно, че Спартак (Варна) и Септември изпадат като последен и предпоследен в крайното класиране, докато през баража срещу Спортист (Своге) ще трябва да мине един измежду днешните съперници или Пирин (Благоевград). Орлетата победиха в своя мач със Спартак (Варна).

Старозагорци бяха в по-добра позиция с актив от 32 точки преди днешния мач. Пазарджиклии бяха с 29, но с днешния успех изместиха днешния си съперник заради по-добрите си показатели в мачовете помежду им в редовния сезон.

Гостите от Стара Загора се радваха на стабилна подкрепа. Доста привърженици са пропътували разстоянието между Стара Загора и Пазарджик, за да подкрепят любимците си в така важния мач. В 9-ата минута Берое стигна до гол чрез Васил Василев. Нападателят изблъска в гръб Стефан Цонков, след което прати топката в мрежата. Още преди това обаче Георги Давидов отсъди нарушение, което ядоса наставника на заралии Николай Киров.

В 30-ата минута Симеон Мечев пробва удар извън границата на наказателното поле. Шутът по земя не бе силен и попадна право в ръцете на Дебърлиев.

В 42-рата минута Хебър поведе след грешка на вратаря на гостите. При центриране на Роберт Мазан от фаул стражът на Берое Иван Гошев боксира топката, но право в главата на Ивайло Михайлов, който прати кълбото във вратата. При тази ситуация нападателят трябваше да получи и медицинска помощ, защото получи удар.

Второто полувреме започна със ситуация за Берое, при която Уерди Мара получи топката край пеналтерията и отправи удар с левия крак, но Дебърлиев внимаваше и боксира встрани. В 53-ата минута Октай Хамдиев качи топката на главата на Лорен Марузин, но ударът с глава на футболиста беше слаб. Две минути по-късно Търтов завъртя топката над горната греда.

В 57-ата минута Лорен Марузин можеше да отбележи много красив гол с прехвърлящ удар, но нямаше късмет и топката кацна върху мрежата. Осъзнавайки, че са близо до това да играят бараж за оставането си в елита, заралии вдигнаха оборотите в следващите минути.

В 79-ата минута Густаво Каскардо влезе в наказателното поле и падна на земята след контакт с Марк-Емилио Папазов. Георги Давидов веднага посочи бялата точка, а играчите на домакините веднага го наобиколиха. Въпреки лекото падане на Каскардо, което явно бе достатъчно за дузпа, Давидов не промени решението си, а сигнал от ВАР нямаше. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който стреля безпощадно в горния ъгъл на вратата.

Добавеното време беше инфарктно за всички на стадиона в Пазарджик. Марк-Емилио Папазов попадна в прегръдките на своите съотборници с гол в 91-вата минута. Топката беше пратена в наказателното поле а вратарят Гошев отново излезе неразчетено. Топката попадна право в Папазов, който на празна врата нямаше как да сбърка. Ситуацията бе преразглеждана дълго от ВАР, като системата потвърди попадението.

Папазов сложи точка на спора с трети гол във вратата на Берое. Младокът финтира Каскардо и с прецизен удар прати топката във вратата на Гошев, с което прати заралии на бараж за оставане. Последва напрежение в близост до скамейката на Берое. Двата отбора влязоха във физическа саморазправа край тъчлинията, при която Серкан Юсеин беше най-деен и получи червен картон.

ХЕБЪР - БЕРОЕ 3:1
1:0 Ивайло Михайлов (42)
1:1 Тонислав Йорданов (81 д)
2:1 Марк-Емилио Папазов (90+1)
3:1 Марк-Емилио Папазов (90+5)

Стартови състави:

ХЕБЪР: 1 Петър Дебърлиев - КАПИТАН -  33 Стефан Цонков 5 Мартин Михайлов 55 Георги Вълчев 27 Роберт Мазан 44 Николай Николаев 8 Алехандро Серано  97 Марсел Венсан 9 Ивайло  Михайлов 77 Октай Хамдиев 98 Георги  Търтов

Треньор: Любослав Пенев

БЕРОЕ: 23 Иван Гошев - ВРАТАР 2 Густаво Каскардо 4 Бубакар Траоре 5 Зария Ламбулич 8 Серкан Юсеин 10 Уерди Мара 13 Ромарио Мойс 14 Педро Енрике 16 Симеон Мечев - КАПИТАН 18 Клайдер  Машедо 19 Васил Василев

Треньор: Николай Киров

Снимки: Startphoto