Зверев се справи с Тиафо и ще спори с Григор Димитров за място на четвъртфиналите

Александър Зверев преодоля третия кръг на “Ролан Гарос” след трудна победа с 3:6, 7:6(3), 6:1, 7:6(5) над Франсис Тиафо в късния мач от съботната програма. Германецът показа по-здрава психика в двата тайбрека и си осигури място на осминафиналите, където негов съперник ще е Григор Димитров.

Зверев ще играе във втората седмица в Париж за шеста поредна година. Той трябваше да прави обрат, след като загуби първия сет, в който не реализира нито един ас и не стигна до нито една точка за пробив.

В началото на втория сет Зверев поведе с 2:0, но допусна Тиафо да върне пробива. В тайбрека американският тенисист се оказа безпомощен срещу агресивната игра на съперника си.

Сервисът на Зверев заработи на пълни обороти чак в третия сет, който стартира с пробив за Тиафо. След това обаче везните рязко се наклониха в полза на германеца и той не загуби друг гейм - 6:1.

Тиафо не се предаде и демонстрира тенис от най-висока класа, за да поведе с 5:3 в четвъртия сет. Зверев обаче върна пробива, а в тайбрека отново беше по-стабилен и след 3 часа и 45 минути сложи край на мача.

Снимки: Gettyimages