Леден душ за ЦСКА - София! ЦСКА 1948 с нова сензация след пропуск на Турицов от дузпа в 102-ата минута

ЦСКА - София загуби по инфарктен начин две точки срещу ЦСКА 1948 в мач от 34-ия кръг на efbet Лига и при победа на Лудогорец над Левски по-късно днес ще отстъпи първото място на "орлите". Енес Махмутович откри резултата за домакините в 40-ата минута, а в 45-ата Педриньо изравни.

Драмата на "Армията" настъпи след даденото от рефера Радослав Гидженов осемминутно продължение на срещата. В 102-ата минута съдията бе повикан от ВАР арбитъра Волен Чинков да гледа за игра с ръка при единоборство между Назон и Грънчов, след което отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби Турицов, който стреля в аут, изпускайки първи 11-метров наказателен удар в своята кариера.

Срещата бе от решаващо значение както за титлата, така и за третото място, което дава директен излаз за Европа и то се оспорва между ЦСКА 1948 и Левски.

31 ЦСКА - София 1:1 ЦСКА 1948 I

Домакините отново стартираха без Назон, който се появи на терена след почивката.

Изненадата в състава на гостите беше липсата на капитана и национален страж на България Даниел Наумов, който отстъпи мястото си на Генадий Ганев. Аут поради наказание бе Елитон, а неговото място зае състезателят от втория отбор на "червените" Ангел Грънчов.

24 ЦСКА-София 1:1 ЦСКА 1948 II

Изненадващо домакините не успяха да наложат натиск в началото на срещата. В 8-ата минута Бусато излезе неразчетено и остави вратата си празна при подаване от центъра на терена към Колев, но таранът не отклони топката с глава за късмет на стража.

ЦСКА - София отговори с опасен шут на Хайнц в 17-ата минута. Халфът получи подаване от Гарсес и стреля по земя от 18 метра, но покрай дясната греда.

В 37-ата минута домакините се възползваха от грешка на Умарбаев. Линдест му отне топката и я подаде на Турицов, който напредна отдясно, а след това върна отново към норвежеца. Последва удар от около точката на дузпата, но крайно неточен.

Малко по-късно, в 40-ата минута Вион хвърли от тъч в наказателното поле на гостите. Петров изчисти, топката попадна в Махмутович, който стреля не много силно по земя от двайсетина метра, но шутът изненада Ганев и влетя в мрежата.

В 44-ата минута ЦСКА - София бе близо до втори гол. Хайнц попаде на Турицов. Защитникът центрира на първа греда, където Гарсес изпревари Грънчов и шутира покрай дясната греда.

И когато домакините бяха в подем, ЦСКА 1948 удари болезнено. Педриньо отправи изстрел от над 30 метра, Бусато не се намеси както трябва и позволи на гостите да изравнят.

Седем минути след почивката Умарбаев спъна Матей пред наказателното поле на гостите. Хайнц изпълни отличен фал, чрез който нацели напречната греда.

В 57-ата минута футболистите на Атанас Рибарски комбинираха атрактивно пред наказателното поле на съперника, а атаката завърши с неточен шут на Умарбаев.

Малко преди тази ситуация Матей получи травма, а на негово място се появи Кох.

В 92-ата минута Грънчов изчисти в корнер без да е притиснат кой знае колко, а след центрирането Назон пропусна да засече на метър-два пред голлинията.

Така дойде 102-ата минута, в която Назон пробва да върне с глава, топката се отклони в ръката на намиращия се с гръб към нея Грънчов и ВАР реферът Волен Чинков извика Гидженов да гледа за дузпа. Главният съдия я отсъди. Логично с изпълнението й се нагърби Турицов, който до този момент нямаше пропуск от бялата точка в своята кариера. Този път обаче той се огъна под напрежението и стреля в аут.

Така ЦСКА 1948 препъна и втория кандидат за титлата, след като в предишния кръг завърши 2:2 с Лудогорец в Бистрица. "Червените" пък са с две точки на върха, но ако днес Лудогорец спечели домакинството си на Левски, разградчани ще излязат на първо място кръг преди края на първенството.

В последния шампионатен двубой на ЦСКА - София е срещу Левски, докато разградчани ще гостуват на Черно море.

ЦСКА - СОФИЯ - ЦСКА 1948 1:1

1:0 Енес Махмутович 40
1:1 Педриньо 45

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 21. Юга, 22. Махмутович, 2. Матей, 19. Турицов, 15. Вион, 11. Туфегджич, 26. Марселино, 7. Линдсет, 14. Хайнц, 10. Гарсес

ЦСКА 1948: 33. Ганев, 19. Фуртадо, 87. Петров, 44. Грънчов, 16. Сидклей, 18. Чочев, 22. Даскалов, 39. Умарбаев, 10. Русев, 8. Педриньо, 9. Колев