Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

България не можа да се опре на класата на Япония във VNL

Волейболистките от женския национален отбор на България допуснаха втора загуба в Лигата на нациите.

Воденият от Лоренцо Мичели тим отстъпи на домакините от Япония с 0:3 (20:25, 17:25, 19:25) в третия си двубой от надпреварата, изигран в Нагоя.

Утре (4 юни) "лъвиците" срещат Германия в последния си двубой от тази седмица на Лигата. Двубоят е от 09:40 часа.

Селекционерът Лоренцо Мичели направи една промяна в стартовия състав, залагайки на младата Мерелин Николова на поста диагонал.

Българските волейболистки стартираха двубоя напълно равностойно на домакините от Япония. Равенството се запази до 7:7. Мария Йорданова атакува от зона 4 по блокадата за 9:9, след като по-рано либерото Мила Пашкулева спаси страхотна топка в защита. Успешна атака на левичарката Мерелин Николова от зона 2 и 14:15. Ас на Елена Бечева изравни резултата при 16:16. Волейболистките на Япония дръпнаха с 4 точки при 20:16. Мария Йорданова атакува по правата от зона 4 за 17:20. Ас на Аяка Араки и 23:17 за домакините. Радостина Маринова се появи в игра за България заедно с Полина Нейкова. Радостина Маринова атакува успешно от зона 4 за 20:24. Япония стигна до успех в първата част с 25:20.

Волейболистките на Япония поведоха с 8:4 в началото на втората част. Разликата се запази и при 13:9 на домакините. Блокаут на Контона Хаяши и 16:9. Успешна така на Радостина Маринова - 14:17. Блокада на Мария Кривошийска - 16:21. Домакините стигнаха до геймбол при 24:17. Двоен блок спря атака на Мария Йорданова и Япония спечели втория гейм с 25:17.

Ас на Борислава Съйкова помогна на България да поведе с 2:0 в началото на третия гейм. Япония успя да изравни при 7:7. Мира Тодорова атакува по блокадата за 8:7. Мария Йорданова атакува втора топка за 9:7. Волейболистките на Япония успяха да поведат при 13:12. Домакините поведоха с 14:12 и Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Успешна така на Мерелин Николова по правата от зона 2 и 13:14.  Елена Бечева атакува от зона 4 за  14:15. нова мощна атака на Мерелин Николова и 15:15. "Краче" на Мира Тодорова излезе в аут - 15:19. Симона Николова атакува успешно за 18:22. Ново отлично нападение на Симона Николова и 19:24. Япония спечели третата част с 25:19 и мача с 3:0 гейма.

Мария Йорданова стана най-резултатна за България с 9 точки (1 ас).

Мира Тодорова (2 блока) и Мерелин Николова добавиха по 7 точки.

Мария Йорданова стана най-резултатна за България с 9 точки (1 ас). Мира Тодорова (2 блока) и Мерелин Николова добавиха по 7 точки. Ариса Иноуе бе най-резултатна за Япония с 14 точки (1 блок). Сарина Нишида добави още 12 точки (2 блока). Котона Хаяши се отличи с 11 точки (1 блок).

В генералното класиране България е на 10-о място от 24 тима, а германките са шести.

БЪЛГАРИЯ - ЯПОНИЯ 0:3 (20:25, 17:25, 19:25)
БЪЛГАРИЯ: Петя Баракова 1, Мерелин Николова 7, Елена Бечева 6, Мария Йорданова 9, Мира Тодорова 7, Мария Кривошийска 2 - Мила Пашкулева-либеро (Полина Нейкова 1, Радостина Маринаво 2, Симона Николова 4, Борислава Съйкова 3, Галина Карабашева-либеро)
Старши треньор: ЛОРЕНЦО МИЧЕЛИ
ЯПОНИЯ: Нанами Секи 2, Сарина Нишида 13, Ариса Иноуе 14, Аяка Араки 8, Маи Ирисава 2, Котона Хаяши 11- Минами Нишимура-либеро (Юкико Уада 4, Тамаки Матсуи, Юки Нишикава)
Старши треньор: МАСАЙОШИ МАНАБЕ.