Лесни победи за Циципас, Музети и Алкарас

Финалистът от 2021 година Стефанос Циципас се класира за четвъртия кръг на “Ролан Гарос”. Гръцкият тенисист, който е поставен под номер 5 в схемата, надделя с 6:2, 6:2, 6:3 над аржентинеца Диего Шварцман за 2 часа и 5 минути игра.

24-годишният Циципас имаше огромно превъзходство във всички компоненти от играта и стигна до втората седмица на турнира в Париж почти безпроблемно. Той реализира ранни пробиви и в трите сета, на които Шварцман не бе в състояние да отговори.

В следващия кръг Циципас ще играе с австрийския квалификант Себастиан Офнер, който по-рано през деня надделя в пет сета над италианеца Фабио Фонини.

Към четвъртия кръг продължава и един от най-изкусните специалисти в играта на клей - Лоренцо Музети. Италианецът се наложи с 6:1, 6:2, 6:4 над британеца Камерън Нори за 2 часа и 11 минути игра.

Подобно на Циципас Музети успяваше да спечели подаването на Нори рано във всеки един от сетовете и това му позволяваше да води играта. Британецът, който е номер 14 в схемата, успя да се закачи в играта единствено в третия сет, в който дори успя да поведе за момент с 4:3 гейма, но нов пробив и три поредни гейма на сметката на Музети позволиха на италианеца да затвори мача.

За място на четвъртфиналите Музети ще играе с водача в световната ранглиста Карлос Алкарас, който не срещна проблеми с Денис Шаповалов и го елиминира в три сета - 6:1, 6:4, 6:2. Испанецът направи само една двойна грешка и реализира 44% от шансовете си за пробив.

От началото на календарната година Алкарас има баланс от 33 победи и само 3 загуби.

Напред продължава и Хуан Пабло Варияс. Перуанецът отстрани в пета сета Хуберт Хуркач - 3:6, 6:3, 7:6(3), 4:6, 6:2, а в следващия кръг му предстои да се изправи срещу Новак Джокович. Варияс е първият представител на Перу от 1994 година, който стига до 4-ия кръг на "Ролан Гарос".

Снимки: Gettyimages