Цолов започна уикенда в Топ 20

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов се класира 19-и в свободната тренировка за състезателния уикенд в Барселона, пети кръг от сезона. Най-бърз в сесията беше Тейлър Барнард, който записа най-бързата си обиколка за 1.28,831 минути.

Цолов завъртя 8 обиколки в тренировката с продължителност 45 минути и постигна 1.30,077 минути, като остана на 1,246 секунди от първото място. Българинът записа средна скорост 186,120 км/ч в най-бързата си обиколка и остана на 0,082 секунди от 18-я - Оливър Грей.

Скромната активност на пилотите в свободната тренировка се обяснява с това, че тимовете от Формула 3 проведоха двудневни тестове на каталунската писта по-рано в хода на сезона и също така условията по-късно днес за квалификацията ще са доста по-различни.

Никола Цолов: Ще се боря да съм в челото в Барселона

Пистата в Каталуня износва много сериозно гумите, като най-натоварена е задна лява и това е допълнителен фактор при програмите на пилотите, които се опитват да запазят повече гуми за квалификацията и двете състезания през уикенда. Програмата на всички пилоти днес пострада от излитането от пистата на Пьотр Висники, който напусна трасето на завой №9 малко над 10 минути преди края на сесията, точно когато сериозна група пилоти се подготвяха за симулация на квалификация.