Мария Йорданова: Можем да си вземем поуки от такъв тип мачове

Волейболистките на България направиха втори добър мач в стартовия турнир на Лигата на нациите в Нагоя и за малко не успяха да запишат втори успех, след като отстъпиха на Доминикана с 2:3 гейма.

Младата националка Мария Йорданова, отново бе с основна роля в битката, като завърши втора по резултатност с 14 точки. Ето какво каза тя пред BGvolleyball.com за изминалия петгеймов мач:

„Започнахме първия гейм много стегнато и натиснахме съперника от началото. Ключът беше в дългите разигравания, понеже там те сами бъркаха. Обаче както знаем, в женския волейбол всичко се случва и във втория гейм стана точно обратното. Не можахме да противодействаме, както в първия. Те вдигнаха много разликата. Беше много трудно да се върнем в да го вземем.

България изпусна чудесна победа срещу Доминиканската република в Лигата на нациите

В третата част играхме добре, имаше защити, бихме хубав сервис и ги накарахме да играят повече високи топки. Това бе и нашата цел и си го взехме. Но следващия гейм стана точно обратното, те пак ни натиснаха. Бих казала, че те се адаптираха по време на двубоя към нашия тип игра и беше по трудно да правим точки. Накрая, в петия гейм ни надиграха, но ние също изпуснахме някои лесни ситуации, от които можеше да се възползваме по-добре.

Като цяло беше труден мач. Това е дълъг турнир, нищо не е загубено. Можем само да си вземем поуки от такъв тип мачове и се готвим за следващата битка с Япония.“

За изключително неприятната контузия на Мира Паскова и как тя се отразява на отбора, Мария каза:

„Със сигурност се усеща. Тя зареждаше отбора с енергия и жажда за победа. Също така е и много ключов и опитен състезател. Но включването на Елена Бечева не е в никакъв случай негативно. Днес игра много добре. Продължаваме напред и ще се опитваме да дадем най-доброто.“