Гидженов свири за втори път през сезона ЦСКА - София - ЦСКА 1948, ето какво се случи на 29 август 2022 г.

Радослав Гидженов бе определен за главен съдия на съботната среща между ЦСКА - София и ЦСКА 1948, която е от пряко значене както за шампионската титла, така и за третото място в класирането.

Съдийската комисия към БФС реши да му повери за втори път през сезона този мач. Той бе главен рефер на двубоя между двата отбора и на 29 август 2022 година, когато ЦСКА - София спечели с 2:1. Срещата бе съпроводена от множество ексцесии по трибуните на “Армията”, като публиката от сектор “А” атакува с всякакви предмети официалната делегация на гостите.

Иначе ЦСКА 1948 откри резултата чрез Ангел Бастунов в 51-ата минута. В 78-ата Гидженов, по съвет на ВАР арбитъра Георги Кабаков, отсъди дузпа в полза на домакините, тъй като Матей нацели след удар с глава ръката на Елитон. Тя се намираше пред тялото му, но съдите прецениха, че това трябва да е не само 11-метров наказателен удар, но и вдигнаха жълт картон на защитника.

В 87-ата минута Де Нойер осъществи пълния обрат за ЦСКА - София след страхотен шут от 22 метра. В заключителните минути на срещата Гидженов даде втори жълт картон на Елитон, който блъсна едно от децата, ангажирани да връщат топката, защото отказа да му я даде и в крайна сметка мачът приключи при 2:1 в полза на ЦСКА - София.