Мира Паскова със счупена кост

Женският национален отбор на България започна новото издание на Лигата на нациите в Япония с победа срещу Хърватия с 3:0, но капитанката Мирослава Паскова получи контузия в третия гейм. Президентът на БФВолейбол Любо Ганев съобщи първо пред Дарик радио, че Паскова има счупване на коста и ще трябва да се оперира. Той стори това преди дори да информира селекционера Лоренцо Мичели.

Отлично начало за България в Лигата на нациите

"За съжаление има счупване на коста. До две седмици трябва да се оперира. За съжаление такива са новините. Организираме транспортирането до България и сменянето с друга състезателка. Тя не беше само капитан на отбора, а двигател, мотор, човек, който обединяваше всички около себе си. Преди няколко минути се разбра", каза Ганев.

Лоренцо Мичели: Единственото негативно от мача е контузията на Паскова

"Аз съм много доволен от начина на игра на момичета. Играят сплотено, вярват в себе си. Надявам се да продължават така. Колективът е страхотен. Личи си, че е страхотен колектив. Победата в първия мач ще им вдъхне много повече самочувствие. Ако продължават така да работят, резултатите ще дойдат. Лоренцо е емоционален човек и е напълно нормална реакцията му. Той е напълно нормално да е доволен от резултатите, които отборът постига. Целта пред отбора е да играе максимално добре, максимално сплотено. Това е отборът, който следващите години ще играе. Целта е оставане в Лигата на нациите, защото тук са най-силните отбори в света“, допълни президентът на БФВолейбол.

Любо Ганев след победата на волейболистките: Много съм щастлив, така искам да играем