Битката за седмото място се завърза след хикс на "Колежа"

Отборите на Ботев (Пловдив) и Славия завършиха наравно 0:0 в мач от 34-ия кръг на efbet Лига. Двата тима направиха интересен двубой с положения и пред двете врати, като по веднъж гредите спасиха двата състава, но така или иначе никой не съумя да стигне до успеха.

Срещата бе по-важна за гостите, които са в битка за седмата позиция, която дава право на участие в баража за Европа срещу четвъртия в класирането. След поделените точки и по-ранната победа на Арда срещу Локомотив (София), преднината на "белите" е само три точки, като само след няколко дни ще трябва да гостуват в Кърджали. Ботев от своя страна даде възможност за изява на доста момчета от школата, както и на реабилитирания в първия състав Лъчезар Балтанов. Така или иначе "канарчетата" все още нямат отбелязан гол на новия стадион "Христо Ботев" след четири изграни домакински двубои.

Първата опасност пред една от двете врати дойде в 20-ата минута, когато Красиан Колев центрира добре в наказателното поле, където Виктор Генев се пребори с Емил Виячки и стреля точно, но Николай Кръстев спаси.

В 29-ата минута Галин Иванов бе на добра позиция, но прати топката над вратата. Три минути по-късно Ертан Томбак стреля силно по диагонала, но ударът му се спря в гредата на Георги Аргилашки.

Пет минути преди края на първата част Мартин Секулич се освободи от бранител на Славия и се оказа очи в очи с Кръстев, но вратарят спаси с крак.

В началото на втората част двата тима си размениха по няколко опасни атаки, но най-сериозно положение дойде в 71-ата минута, когато Антоан Бароан стреля по земя и нацели гредата зад Кръстев.

Последваха още няколко добри атаки пред двата тима, но в крайна сметка и Кръстев и Аргилашки се справиха, когато трябваше да се намесват.

Последният шанс бе в последната минута, когато младият Роберто Райчев се освободи добре от защитник, но силният му удар бе блокиран от бранител.

БОТЕВ 0:0 СЛАВИЯ

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Аргилашки, 4. Генев, 25. Работов. 30. Папазов, 7. Балтанов, 5. Колев, 20. Перейра, 15. Етоо, 17. Минков, 11. Бароан, 9. Секолич

СЛАВИЯ: 12. Кръстев, 3. Томбак, 23. Виячки, 55. Гасама, 37. Керчев, 17. Дост, 83. Попадийн, 4. Соарес, 33. Иванов, 88. Тасев, 9. Ахмедов

Снимки: Startphoto