Евертън взе безценна победа и запази мястото си в Премиър лийг

Евертън взе изключително важна победа с 1:0 срещу Борнемут и запази мястото си в Премиър лийг. Безценното попадение за “карамелите” падна през втоарата част и бе дело на Сюлейман Дукуре в 57-ата минута.

Първото по-опасно положение за домакините дойде след опасен далечен удар на Демарай Грей в 15-ата минута. Най-добрата възможност за “карамелите” дотук в мача се появи в 31-вата минута, когато Идриса Гей стреля, но стражът на Борнемут Марк Травърс изби в корнер. Само няколко минути по-късно сенегалецът отново шутира, но вратарят на “черешките” пак се намеси.

В 38-ата минута дойде и най-чистата възможност за Борнемут, когато Маркос Сенеси стреля, но ударът му мина на сантиметри от вратата на Джордан Пикфорд. Две минути по-късно Амаду Онана от Евертън отправи опасен далечен шут, но бе неточен. Борнемут изпусна още една много добра възможност в края на полувремето, когато след грешка на Джеймс Тарковски последва опасен удар на Доминик Соланке, но той бе блокиран от Джери Мина.

През втората част Евертън увеличи натиска си и логичното се случи. В 57-ата минута Абдулай Дукуре отправи страхотен далечен изстрел, който не остави никакви шансове на Травърс - 1:0 за “карамелите”,  с което хвърли в екстаз феновете на "Гудисън Парк". До края на мача гостите опитаха натиск и имаха някои добри ситуации да изравнят, като в продължението на мача Матиас Виня отправи страхотен далечен шут, но Джордан Пикфорд спаси.

Така Евертън записа безценна победа и с нея запази мястото си в Премиър лийг, като тимът за последно е губил елитния си статут в далечния сезон 1950-1951. Борнемут пък записа четвърта последователна загуба и остава на 15-о място, с две позиции по-нагоре от днешния си съперник.