Ливърпул обобщи красноречиво сезона си с 8-голова драма и куп обрати срещу последния

Ливърпул завърши един тежък за клуба сезон по обичайния драматичен начин. След като още през седмицата стана ясно, че мърсисайдци няма да имат шанс да се борят за място в топ 4 в последния кръг и през следващата кампания ще играят в групите на Лига Европа, днес тимът на Юрген Клоп стигна до 4:4 в гостуването си на най-слабия отбор в лигата през тази кампания – Саутхамптън. Ливърпул поведе с два ранни гола, но допусна обрат до 2:4. След това мърсисайдци все пак се спасиха от срамна загуба и удължиха серията си без поражение на 11 поредни срещи. „Светците“ пък се сбогуват логично с Висшата лига, след като записаха 13-а последователна среща без успех.

Рубен Селес за последно водеше „светците“ днес.

Роберто Фирмино и Джеймс Милнър започнаха като титуляри в последния си мач с екипа на Ливърпул. Куивин Келъхър стартира на вратата, а Джо Гомес, Жоел Матип и Костас Цимикас бяха част от защитата на мърсисайдци, която бе далеч от титулярния си вид. Диого Жота и Мохамед Салах бяха партньорите на Фирмино в предни позиции.

В деветата минута гостите получиха голям подарък от своя съперник, след като опитаха да разменят няколко подавания в собственото си наказателно поле, но не издържаха на пресата и Лавия сгреши своя пас, подарявайки топката на Жота, който я прати в опразнената врата, вкарвайки един от най-лесните си голове. Четири минути след това Роберто Фирмино удвои, след като получи от Фабиньо и с типичното си хладнокръвие премина покрай двама бранители, след което стреля между краката на Маккарти за 0:2.

Головете на „Сейнт Мерис“ продължиха да падат със същата честота. В 19-ата минута Алкарас проби, след което намери Уорд-Праус в наказателното поле. Англичанинът стреля веднага в ъгъла за 1:2. Девет минути след това резултатът вече бе равен. Уолкот изведе много добре Сулемана, след като преди това Фирмино изгуби топката в собствената си половина. Ганаецът стреля под плонжа на Келъхър, който със сигурност можеше да се намеси по-добре.

В 47-ата минута обратът стана факт. Сулемана сам подхвана контраатаката от собствената си половина, Фабиньо не успя да го спре в централната зона, след което ганаецът стигна до границата на наказателното поле, откъдето стреля много добре. Келъхър отново бе далеч от това да се намеси.

В 64-тата минута Адам Армстронг, който се появи в игра секунди преди това, пресече подаване на Хендерсън напредна отляво и стреля в далечния ъгъл за 4:2.

Ливърпул обаче изравни с два гола за две минути. Коди Гакпо намали в 72-рата, след като само подложи крак, за да отклони във вратата топката, която Александър-Арнолд му сервира на поднос. Минута по-късно Жота направи 4:4, след като получи извеждащо подаване от Салах и простреля Маккарти, отбелязвайки втория си гол за днес.

Ливърпул натисна до края в търсене на пети гол, но Салах, Диас, Гакпо и Хендерсън пропуснаха добри възможности, като няколко пъти и Маккарти направи чудесни спасявания. Удар на Салах пък срещна гредата. Така мърсисайдци завършиха на четири точки от четвъртото място. Саутхамптън пък изпадна след 11 поредни сезона в елита, оставайки на 11 пункта от спасителния бряг.

Снимки: Imago