Хасково прати финалната серия на Юг в трети мач

Хасково изравни финалната серия на Хебър на Юг на ББЛ А група след успех с собствената си зала „Дружба“ със 124:98. Така, шампионът в региона ще бъде определен в трети решителен мач в неделя.

Победителите вкараха 18 тройки в мача, което до голяма степен бе и ключово. В залата пък имаше страхотна атмосфера, а двубоят бе с много висок заряд и в резултат на това бяха отсъдени и доста нарушения, включително технически.

Домакините взеха инициативата в началото и след десет минути игра водеха с 30:22. Авансът им стана и двуцифрен през втория период, но след силна серия Хебър стигна до пълен обрат. Играта продължи много оспорвано, а на почивката предимството отново бе за Хасково – 54:50.

Високата резултатност се запази и след паузата, а преди решителните десет минути баскетболистите на Янко Желев бяха напред с 82:75. Те обаче нанизаха впечатляващите 42 точки само за последната четвърт и спечелиха убедително мача.

Ивайло Тонев записа 35 точки, 8 борби и 8 асистенции за победителите. С 25 точки и 15 борби е Динко Христов.

За Хебър Николай Нинов реализира 27 точки със 7 борби, Станислав Ваклинов се отчете с 18 точки и 9 борби.