Торо разпука Специя, клубът на Петко Христов пред изпадане

Торино разнищи с 4:0 тима на Специя в среща от предпоследния кръг в Серия "А". По този начин "биковете" на Иван Юрич засилиха клуба на българския национал Петко Христов към изпадане от италианския елит. Както е известно, юношата на Славия играе като преотстъпен във Венеция. Гостите от Пиемонт бяха по-добри през целия мач и заслужено си тръгнаха с трите точки, които бяха силно необходими на Специя.

Първият гол в мрежата на домакините падна в 24-ата минута. Вилфрид Синго се оказа в опасна близост до голлинията при разбъркване пред вратарското поле, а Пжемислав Вишневски имаше малшанса да прати топката в своята врата - 1:0 за Торо. Скоро след това Специя получи право да изпълни дузпа, но това беше само първоначално. Централният нападател Мбала Нзола беше хванат за ръката от Алесандро Буонджорно и реферът Марко Гуида посочи бялата точка. След преглеждане на ситуацията с VAR обаче съдийското решение беше отменено заради игра с ръка малко по-рано на Емануел Джеси.

След почивката Торино реши нещата в рамките на няколко минути. В 72-ата минута Самуеле Ричи порази мрежата с красив удар с левия крак от средна дистанция. След 240 секунди Иван Илич плъзна топката по тревата и покачи на 3:0. Срещата вече се доиграваше, когато в добавеното време резервата Ян Карамо фиксира крайния резултат с точен удар в далечния ъгъл.

Така съставът на Леонардо Семпличи загуби много важни точки в битката за оставане в Серия "А", като при победа на Верона над Емполи, футболистите на Специя ще се преместят в червената зона, която праща към долната дивизия. В последния кръг отборът от Лигурия гостува на Рома, а Верона среща Милан на "Сан Сиро".

Снимки: Gettyimages