Пирин почти се спаси след две дузпи, направени от Чико Цветанов

Пирин (Благоевград) спечели с 2:0 домакинството си на Ботев (Враца) и направи сериозна крачка към своето спасение в efbet Лига. И двете попадения за "орлетата" паднаха от дузпа, като в грешник за гостите се превърна бившият национал Момчил Цветанов. В първия случай Чико игра с ръка в наказателното поле на своите, след което Данило Кондраков намери мрежата от бялата точка. В самия край крилото повали Александър Дюлгеров пред вратарското поле, а Венцислав Бенгюзов не сгреши с наказателния удар.

Гостите създадоха първата сериозна опасност пред една от двете врати. Това се случи в петата минута, когато отличен пробив на ветерана Мартин Кавдански отляво завърши с центриране, след което топката се спря в далечната греда. Последва безплоден натиск на момчетата на Христо Янев, които постепенно окупираха наказателното поле пред Красимир Костов

В 26-ата минута Илкер Будинов центрира силно и остро пред рамката на Ботев (Враца), но до гол не се стигна. След десетина минути пък се наложи стражът на "орлетата" Максим Ковальов да отбива топката, а вместо шутира под ъгъл, португалската звезда на врачани Диого Барбоса реши да върне топката към точката за дузпа, където обаче имаше само футболисти в зелено-бяло.

В 54-ата минута домакините поведоха в резултата с гол от дузпа. Главният съдия Ивелин Занев показа бялата точка за игра с ръка на Момчил Цветанов в наказателното поле на Ботев (Враца). Зад топката застана украинецът Данило Кондраков, който намери мрежата, въпреки отчаяния плонж на Красимир Костов - 1:0 за благоевградчани.

В последните минути на мача Момчил Цветанов задържа пред вратарското поле на врачани Александър Дюлгеров, което първоначално убегна от погледа на рефера. След консултация с VAR обаче Ивелин Занев отсъди 11-метров наказателен удар в полза на "орлетата" и показа жълт картон на Чико. Венцислав Бенгюзов не сбърка при изпълнението - 2:0 за Пирин (Благоевград) и много важни три точки в актива на домакините.

Пирин (Благоевград) 2:0 Ботев (Враца)

1:0 Данило Кондраков (55 - дузпа)
2:0 Венцислав Бенгюзов (90 - дузпа)

Пирин (Благоевград): 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 14. Данило Кондраков, 8. Дмитро Семенив, 26. Иван Тасев, 17. Илкер Будинов, 10. Славчо Шоколаров, 72. Раян Сенхаджи

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 16. Красимир Тодоров, 18. Диого Барбоса, 20. Меси, 21. Жан Пиер Да Силва, 23. Браян Мендоса, 88. Иван Нешков.

Снимки: Startphoto