Калояна Налбантова стартира с победа в Грац

Калояна Налбантова стартира с победа на единично жени на международния турнир по бадминтон в Грац (Австрия) с награден фонд 5000 долара.

Европейската шампионка до 19 години изигра страхотен мач и елиминира четвъртата поставена в схемата Вивиен Шандорази от Унгария с 21:18, 26:24 за 45 минути. Следващата съперничка на Налбантова ще бъде Юн Сън Лин от Тайван.

Смесените двойки Калояна Налбантова/Стилян Макарски и Пейо Бойчинов/Таня Иванова отпаднаха във втория кръг на квалификациите.

Налбантова и Макарски загубиха от осмите поставени Чъен-Вей Чъан и Юй Чъен Цзхън (Тайван) с 19:21, 16:21 за 24 минути, а Бойчинов и Иванова отстъпиха пред представителите на Полша Роберт Сибулски и Корнелия Марчак с 13:21, 11:21 за 23 минути.

По-късно тази вечер ще играят двойките Таня Иванова/Гергана Павлова и Иван Русев/Илиян Стойнов.

В надпреварата участват осем български състезатели Димитър Янакиев, Иван Русев, Пейо Бойчинов, Илиян Стойнов, Стилян Макарски, Калояна Налбантова, Таня Иванова и Гергана Павлова.