Българските смесени двойки с победи на турнира по бадминтон в Грац

Смесените двойки Калояна Налбантова/Стилян Макарски и Пейо Бойчинов/Таня Иванова започнаха с победи участието си на международния турнир по бадминтон в Грац, Австрия с награден фонд 5000 долара.

Налбантова и Макарски победиха в първия кръг на квалификациите Золтан Селе и Агнеш Короши от Унгария с 21:13, 21:14 за 19 минути и утре в спор за място в основната схема ще играят срещу осмите поставени Чъен-Вей Чъан и Юй Чъен Цзхън от Тайван.

Също в пресявките Бойчинов и Иванова надделяха над представителите на домакиниет от Австрия Елиас Спицхофер и Лара Щокингер Австрия с 21:9, 21:16 за 19 минути и следващите им съперници ще бъдат Роберт Сибулски и Корнелия Марчак от Полша.

В надпреварата участват общо осем български състезатели - Димитър Янакиев, Иван Русев, Пейо Бойчинов, Илиян Стойнов, Стилян Макарски, Калояна Налбантова, Таня Иванова и Гергана Павлова.

В квалификациите днес Янакиев, който беше осми поставен, записа победа и загуба. Първо той надделя над Самуел О'Брайън Рикетс с 21:18, 21:14 за 33 минути, след което отстъпи пред Юджийн Еон от Малайзия със 7:21, 15:21 за 28 минути. Русев пък загуби драматично първия си двубой срещу датчанина Каран Раджан Раджараджан с 15:21, 21:16, 15:21 за 58 минути игра.

При жените Таня Иванова и Гергана Павлова също постигнаха по една победа и една загуба в пресявките, а от основната схема утре ще стартират Налбанова и двойките Иванова/Павлова и Русев/Стойнов.

Първата съперничка на европейската шампионка до 19 години Калояна Налбантова ще бъде четвъртата поставена в схемата Вивиен Шандорази от Унгария.