100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Брайтън се опълчи на шампиона Ман Сити в интригуващ сблъсък

Отборите на Брайтън и Манчестър Сити не успяха да излъчат победител в отложената среща помежду си от 32-рия кръг на Премиър лийг. Двубоят на "Амекс Стейдиъм" завърши при резултат 1:1. Той уж трябваше да бъде само протоколен и за двата отбора, особено за гостите, които вече си осигуриха титлата. Мачът обаче се оказа доста интригуващ, с атакуващ футбол, много положения пред двете врати и още три отменени гола. Гостите откриха резултата чрез Фил Фоудън в 25-ата минута, а Хулио Енсисо изравни в 38-ата минута, като в крайна сметка съперниците поделиха точките.

Роберто Де Дзерби бе избрал да започне мача с Дани Уелбек в предни позиции и Факундо Буонаноте, Хулио Енсисо и Каору Митома, които да го подкрепят. Двойката опорни халфове пък бе съставена от Паскал Грос и Били Гилмор.

Джосеп Гуардиола пък заложи на Ерлинг Холанд на върха на атаката и Рияд Марез и Фил Фоудън по крилата. В средата на терена си партнираха Илкай Гюндоган, Бернардо Силва и Кевин де Бройне.

Първата възможност в мача бе за гостите. В 6-ата минута Фил Фоудън центрира за Ерлинг Холанд, който отблизо стреля с глава, но над вратата.

В 10-ата минута и Брайтън стигна до нелошо положение. Били Гилмор стреля от границата на пеналта, но право в ръцете на вратаря.

В 17-ата минута Паскал Грос стреля директно от фаул, но не успя да затрудни особено стража Щефан Ортега.

Три минути по-късно домакините бяха изключително близо до откриване на резултата, но изстрел на Дани Уелбек от фаул се отби от гредата.

В 21-вата минута и "гражданите" създадоха голяма опасност. Ерлинг Холанд бе изведен на скорост, надбяга прекия си пазач, но останал очи в очи със Стийл не успя да го преодолее.

В 25-ата минута резултатът бе открит. Отново Холанд бе изпуснат да изскочи зад защитата, този път той комбинира с Фил Фоудън, който стреля и въпреки намесата на Ван Хеке на голлиинята, отбеляза за 0:1.

В 31-вата минута "чайките" можеха да се върнат в мача, като Митома успя да добута топката зад голлинията, но се видя, че той играе с ръце и нямаше как попадението да бъде признато.

Домакините все пак успяха да изравнят в 39-ата минута със супер гол на Хулио Енсисо. Той получи топката пред наказателното поле и със страхотен шут заби топката във вратата за 1:1.

В 44-тата минута Брайтън можеше да направи и пълен обрат, но гол на Дани Уелбек бе отменен заради засада.

Втората част започна с шанс пред Ерлинг Холанд, който опита да стреля акробатично, но не му се получи и ударът бе далеч от целта.

След това в 49-ата минута Гюндоган се оказа в близост до вратата и стреля по диагонала, но малко не му достигна да намери очертанията.

В 53-тата минута Коул Палмър, който се появи от пейката, реши да стреля към вратата на съперника и принуди Стийл да прави решително спасяване.

Три минути по-късно Паскал Грос отне топката от Джон Стоунс в близост до вратата, тя стигна до Еван Фъргюсън, който стреля, но не успя да се разпише от добра позиция.

Секунди по-късно и Митома се оказа на добра позиция след центриране в наказателното поле, като шутира от воле, но над вратата.

Японецът се справи по-добре в 65-ата минута, когато овладя една топка с гърди в близост до вратата и стреля, но Ортега спаси.

В 76-ата минута Еступинян отправи много опасен далечен изстрел, който профуча опасно близо до гредата, но все пак в аут.

Три минути след това Ерлинг Холанд заби топката във вратата на домакините, но голът бе отменен след намесата на ВАР заради нарушение на норвежеца срещу Колуел.

В крайна сметка мачът завърши без победител. Така Брайтън се намира на 6-ото място в класирането с 62 точки и официално си гарантира мястото в Лига Европа за следващия сезон. Манчестър Сити пък е на върха с 89 точки в актива си.