Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Удавник разказа играта на приключилия сезона Барселона

Във втори пореден мач след спечелването на титлата отборът на Барселона се представи слабо и беше победен. Този път обаче футболистите на Чави Ернандес бяха унижени от слабака Валядолид, който има 20 загуби от 36 мача в Ла Лига и се бори да не изпадне. Каталунците загубиха с 1:3 като гости, след като почти до края изоставаха с три попадения, а домакините удариха и две греди.

Всичко започна по кошмарен за Барса начин с автогол на Андреас Кристенсен след само две минути игра. В 22-рата Кайл Ларин реализира наказателен удар, а в 73-тата точен беше и Гонсало Плата. Роберт Левандовски намали в чак 84-тата.

Това е пето поражение за гранда от “Камп Ноу”, на който остават още само два мача.

Чави избра да не залага на всичките си най-добри футболиисти и за началото беше оставил на пейката капитана Серхио Бускетс и Усман Дембеле. За първи път като титуляр в първенството излезе Пабло Торе. 20-годишният халф пристигна в Барса през миналото лято от Сантандер и досега изобщо имаше само един мач от първата минута за “лос кулес” - срещу Виктория (Пилзен) в Шампионската лига. Ерик Гарсия започна в халфовата линия, но стана виновник за два от головете.

Бившият вратар на “блаугранас” Жорди Масип беше под рамката за Валядолид. В атака пък действаше най-опасният футболист на домакините Кайл Ларин.

Началото на мача беше шокиращо за гостите, защото малко след изтичането на първата минута Кристенсен си заби автогол. Датчанинът се опита да избие с глава остро центриране на Дарвин Мачис, но насочи кълбото в мрежата на Тер Стеген.

Каталунците веднага се опитаха да притиснат съперника, но отбраната на Валядолид се справяше. В 14-тата Рафиня все пак успя да нанесе първия точен удар на сметката на Барса, но Масип спаси.

Играчите на Чави обаче допуснаха нова грешка, която доведе до дузпа, реализирана от Ларин за 2:0. Тер Стеген не прецени добре свое излизане, след което пък Ерик Гарсия фаулира Ларин в наказателното поле. Канадският национал превърна в гол отсъдения наказателен удар, а минутата беше 22-ра.

Отново Рафиня шутира опасно за Барса - този път след точно половин час, но и сега Масип беше на мястото си. Секунди по-късно, при последвалото центриране от корнер, Кристенсен засече, но и той не успя да преодолее вратаря на Валядолид.

На почивката Чави извърши цели три смени накуп, като направи впечатление излизането на вратаря Марк-Андре тер Стеген.

Нищо обаче не спореше в играта на каталунците и те не успяваха да създават положение. В 60-ата даже късметът беше с тях, след като играчите на Валядолид удариха греда.

Футболистите в бяло-виолетово търпеливо изчакаха поредната възможност за атака и стигнаха до трети гол в 73-тата, реализиран от Плата. Тогава Гарсия покри засадата при пас към Ларин, който след това асистира за попадението.

За втори път страничният стълб спаси Барса от пореден гол в 79-ата, когато шанс нямаше Лукас Роса.

Чак в 84-тата Левандовски показа, че е на терена, като успя да върне едно попадение.

Барса приключва кампанията с домакинство на Майорка (28 май) и гостуване на Майорка (4 юни)