Юноша на Славия герой за Крумовград - направи Танца на гълъба и забави Етър за елита

Крумовград спечели с 2:1 дербито с Етър във Втора лига. По този начин отборът на Неманя Миланович направи важна крачка в борбата за местата, водещи към efbet Лига, и отложи празненствата във Велико Търново - при равенство днес болярите щяха да са сигурен участник в елита от новия сезон.

В герой на сблъсъка се превърна юношата на Славия Мартин Сораков, който вкара и двата гола за домакините. В 52-ата минута Сораков намери мрежата с ефектен удар от въздуха. В 58-ата минута 19-годишният футболист удвои резултата. Мартин Тошев намали в 70-ата минута от дузпа, но гостите не стигнаха до равенството, което щеше да ги прати сред най-добрите у нас.

Първото полувреме предложи сравнително добър футбол. В шестата минута домакините бяха близо до откриване на резултата, но Християн Славков спаси мрежата си. Вратарят на Етър успя да отрази силен изстрел на атакуващия халф Бисер Бонев

В 19-ата минута Крум Стоянов се озова на чиста позиция в наказателното поле на Крумовград. Ударът на левичаря обаче беше спасен от Благой Макенджиев. В 31-ата минута дойде и най-чистото положение за гол до почивката. Димитър Пиргов намери топката с глава след корнер, но тя се отби в страничната греда.

В 52-ата минута Мартин Сораков откри. Домакините започнаха силно втората част, като вратарят Славков веднъж трябваше да избива майсторски топката с една ръка. Натискът на Крумовград обаче доведе до ново разбъркване в наказателното поле, където Сораков с красив удар от воле порази далечния ъгъл - 1:0 за футболистите на Неманя Миланович. След попадението юношата на Славия направи Танца на гълъба, който бразилците популяризираха на световното първенство в Катар.

Скоро след това Мартин Сораков порази вратата на Етър за втори път. Младият нападател беше изведен на скорост отдясно по атаката на домакините. Последва хубав изстрел в далечния ъгъл и 2:0 за хората на Неманя Миланович.

В 70-ата минута болярите се върнаха в мача. Цветелин Радев извърши нарушение срещу нападателя на гостите Мартин Тошев в пеналтерията и реферът Васил Минев посочи бялата точка. Дузпата беше превърната в гол от 32-годишния реализатор. Седем-осем минути след това Мартин Сораков се размина с хеттрик. Играещият под наем от Славия в Крумовград нападател се изяви в стила на Лионел Меси пред наказателното поле, където навърза няколко бранители на Етър на малко пространство и шутира, но Християн Славков реагира отлично и отби топката.

До края до нови попадения не се стигна и така Крумовград прибра трите точки от дербито. В 89-ата минута гостите останаха с човек по-малко на игрището, след като Мариян Иванов изрита грубо Джеферсон, който се опита да му попречи да поднови играта в средата на терена и арбитърът Минев му показа закономерен червен картон. След четири дни шампионът на България от 1991 г. ще може да се поздрави с класиране за efbet Лига, ако успее да вземе точка у дома срещу Спартак (Плевен)

Крумовград 2:1 Етър

1:0 Мартин Сораков (52)
2:0 Мартин Сораков (57)
2:1 Мартин Тошев (70 - дузпа)

Стартовите състави:

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 2. Мосес Кандидус, 3. Калоян Пехливанов, 5. Димитър Пиргов, 7. Китан Василев, 9. Мартин Сораков, 13. Джеферсон Манярес, 14. Даниел Миланович, 20. Джунейт Яшар, 22. Бисер Бонев, 71. Цветелин Радев.

Етър: 1. Християн Славков, 4. Георги Александров, 7. Кольо Станев, 8. Моран Мартин, 9. Мартин Тошев, 11. Даниел Младенов, 15. Георги Ангелов, 25. Крум Стоянов, 26. Мариян Иванов, 29. Янко Ангелов, 34. Олег Димитров.