Септември прекъсна кошмарна серия и завлече Пирин в битката за оцеляване

Септември надигра Пирин с 2:0 в мач 32-рия кръг на efbet Лига и прекъсна кошмаррната си серия от 8 поредни шампионатни поражениея. Валентин Йосков откри резултата в 60-ата минута, а в 94-ата Атанас Кабов удвои.

Двубоят бе от изключителна важност и за двата отбора в битката за оцеялване. С този успех домакините се измъкнаха поне временно от зоната на директно изпадащите отбори и се доближиха на само две точки от спасителното 13-о място, на което към момента са благоевградчани.

Иначе първото добро положение се откри пред Септември и то дойде в 4-ата минута. Гаврилов бе намерен с центриране на задната греда в наказателното поле на "орлетата", но не овладя добре топката и се сблъска с вратаря на гостите Ковальов, а реферът Станимир Тренчев отсъди фал в атака.

26 Септември 2:0 Пирин

В 9-ата минута Петков изведе Йосков под ъгъл сам срещу Ковальов, таранът шутира без забавяне, но стражът на Пирин излезе добре и изби в корнер. Само 180 секунди по-късно вратарят на гостите направи още едно спасяване след удар на Александров от границата на големия пеналт.

В 20-ата минута Станоев отправи силен шут ат фал, който Ковальов изби в корнер.

След 24 минути игра и Пирин погледна по-сериозно към противниковата врата. Семенив отправи шут от двайсетина метра, който "облиза" лявата греда.

След почивката Септември продължи да е по-активният тим, а по-голямата настойчивост на младите футболисти на Балъков даде резултат след час игра. Тогава много дейният през целия мач Петков проби и центрира отляво, а Йосков с глава от трудна позиция откри резултата.

Пирин можеше да върне попадението само 120 секунди по-късно, но Милич изчисти от голлинията топката, която се насочи към вратата след опасна атака на благоевградчани. В 64-ата минута пък Смоленски шутира, а Шейтанов спаси.

В 73-ата минута Петков осъществи впечатляващ 50-метров рейд през центъра на терена, който завърши с не много силен удар по земя, с който преодоля Ковальов, но притичалият Велев не позволи на топката да навести мрежата на Пирин за втори път.

Три минути по-късно Кондраков завърши с изстрел по земя добра атака на гостите, но Шейтанов реагира и изби в корнер. След неговото изпълнение Септември организира контраатака, при която двама техни футболисти се откъснаха от центъра на терена сами срещу вратаря. Кабов подаде на Александров и той вкара в празната врата, но след преглед с ВАР попадението бе отменено поради засада на втория.

Точка на спора сложи резервата Кабов с мощен удар от 20 метра за 2:0 в 94-ата минута. Първоначално реферите не зачетоха и този гол заради вдигнат флаг за засада. ВАР обаче прегледа ситуацията и правилно коригира решението на съдиите.

СЕПТЕМВРИ - ПИРИН 2:0

1:0 Валентин Йосков 60
2:0 Атанас Кабов 94

СЕПТЕМВРИ: 21. Шейтанов, 14. Стоянов, 24. Милич, 5. Георгиев, 16. Пешов, 20. Станоев, 23. Гаврилов, 25. Якубяк, 17. Александров, 3. Петков, 9. Йосков

ПИРИН: 12. Ковальов, 38. Дюлгеров, 11. Йорданов, 73. Бенгюзов, 19. Велев, 14. Кондраков, 23. Тонев, 8. Семенив, 26. Тасев, 18. Смоленски, 72. Сенхаджи

Снимки: Борислав Трошев