Швейцария обърна Канада в мача на непобедените на Световното по хокей

Швейцария обърна Канада от 0:1 и победи с 3:2 в битка на два непобедени до днес отбори на Световното първенство по хокей на лед. Тайлър Тофоли вкара първия гол в мача, откривайки за Канада в средата на втората третина при числено превъзходство, но веднага след това Нико Хиршер и Дарио Симон направиха 2:1 за Кръстоносците.

Андерс Амбул направи 3:1 в началото на последния период, след което обаче Канада върна едно попадение благодарение на рикошета в Майкъл Карконе при удар на Брад Хънт. В последните секунди от срещата Кленовите листа извадиха вратаря си Самуел Монтембело и вкараха шести полеви играч, но не успяха да стигнат до равенство.

В другата среща от същата група В Чехия победи Норвегия с 2:0 с голове на Доминик Кубалик в 12:33 минута при числено превъзходство и на Якуб Флек след 6 минути.

С победите си днес Швейцария и Чехия се присъединиха към предварително класиралия се за осминафиналите Канада. Швейцарците водят с 15 точки, пред Чехия с 13 и Канада с 11.

В група А САЩ отнесе Дания с 3:0 на пързалката в Тампере (Финландия) с голове на Кътър Готие, а също така и на Алекс Тъч и Роко Грималди. Готие е единственият играч в отбора на Янките, който играе в колежански отбор. Тъч и Грималди пък си размениха подавания за головете си.

Американците се изкачиха на върха в потока с 15 точки и са си гарантирали участие в четвъртфиналите. В същата група А световните шампиони от Финландия се справиха с Австрия с 3:1. Каспери Капанен откри резултата, Анти Суомела направи 2:1 в 7:40 минута, като между тези два гола австрийците върнаха едно попадение. Ахти Оксканен оформи крайното 3:1 на празна врата. Финландците са с 13 точки на 2-ата позиция и също отиват напред.