Атлетик Билбао стигна до позиция за Европа

Тимът на Атлетик Билбао се изкачи до седмото място в Ла Лига, което праща в Лигата на конференциите. Това стана факт след домакински успех с 2:1 над Селта в мач от 35-ия кръг, съпътстван от загуба на Жирона със същия резултат от Виляреал по-рано през деня.

До края на баските им остават три двубоя, като се очаква съперници в тази битка да са още Осасуна и Севиля.

Селта пък е на 4 точки от първия отбор под чертата - Валядолид.

“Лъвовете” от Билбао излязоха напред още в 5-ата минута, когато Иняки Уилямс засече с глава за 1:0.

Също пет минути след началото на полувремето, но в случая второто, Селта изравни чрез също хубав удар с глава на Йорген Странд Ларсен.

Атлетик обаче бързо си върна преднината, след като в 54-тата Алекс Беренгер се разписа за 2:1.

В последните си три мача баските излизат срещу Осасуна, Елче и Реал Мадрид. Селта пък ще спори с Жирона, Кадис и Барселона.