Вердер измъкна равенство с Кьолн и си гарантира оцеляването, Илия Груев игра едно полувреме

Вердер (Бремен)  и Кьолн завършиха 1:1 в мач от 33-тия предпоследен кръг на Бундеслигата. Гостите откриха резултата чрез Щефен Тигес (36'), но домакините изравниха през втората част с гол на Романо Шмид (73'). Българският национал Илия Груев започна като титуляр, но бе заменен на почивката.

Първата част бе равностойна, но в крайна сметка "козлите" първи нанесоха удар.В 36-ата минута добро центриране на Флориан Кайнц намери Щефен Тигес, който с глава направи безпомощен вратаря на Вердер Иржи Павленка. Пет минути по-късно домакините пропуснаха да изравнят, след като националът Никлас Фюлкруг направи сериозен пропуск от удобна позиция.

Наставникът на Вердер Оле Вернер предприе две смени на почивката, като Илия Груев също бе заменен. "Бременските музиканти" се активизираха през втората част, като в 70-ата минута Йенс Стаге имаше страхотно положение, но вратарят на Кьолн Марвин Швебе спаси сигурен гол. Три минути по-късно обаче домакините възстановиха равенството. След центриране отляво Марвин Дукш отклони топката с глава към резервата Романо Шмид, който отблизо реализира за 1:1. До края на срещата никой от двата тима не реализира решителен гол и срещата завърши при този резултат.

Така Вердер прекъсна серията си от три поредни загуби и окончателно си гарантира оцеляването, като е на 12-о място в класирането. Кьолн пък вече е с три поредни мача без поражение и заема 10-а позиция в таближата.

Снимки: Imago