Лион изхвърли Монако и на теория от битката за Шампионска лига

Отборът на Лион победи с 3:1 в домакинството си от 35-ия кръг на френската Лига 1 тима на Монако. Загубата унижощи дори теоретичните шансове на монегасците да изместят третия Марсилия, от който изостават на 8 точки два кръга преди края. Лион пък все още има шанс да финишира пети.

Мачът започна отлично за гостите от Монако, които се видяха напред в резултата още във втората минута, когато Висам Бен Йедер реализира дузпа. Те обаче не можаха да задържат преднината си до края на полувремето и Александре Лазазет в 38-ата минута възстанови равенството за домакините.

Победата бе изкована през втората част. Тя дойде след попадането на Максенс Какере, който изведе за първи път напред в маза Лион в 57-ата минута, и гола на Раян Черки в 78-ата минута, който оформи крайния резултат.

С успеха Лион се върна на победния път, след като в миналия кръг загуби от Клермон, докато Монако записа четвърта загуба в последните си пет срещи.

Снимки: Gettyimages