Кадис спечели прекия сблъсък за оцеляване срещу Валядолид

Отборът на Кадис спечели един от най-важните си мачове от началото на сезона и надделя с 2:0 в първия мач от 35-ия кръг на испанската Ла Лига срещу прекия си конкурент за оцеляване Валядолид. По този начин Серхио Гонсалес се откъсна на 4 тозки от “опасната зона”, докато “виолетовите” биха могли да се озоват под чертата, ако Хетафе вземе предстоящия си мач срещу последния Елче, който вече официално изпадна.

Домакините от Кадис решиха всичко през второто полувреме. И двата гола отбеляза Тео Богонда, който откри резултата в 69-ата минута, а в 76-ата удвои преднината на своите след точно изпълнена дузпа.

Победата прекрати серия от две поредни поражения за Кадис, докато Валядолид продължи да затъва и вече пет поредни мача познава вкуса само на загубата, като за последно победиха на 22 април състава на Жирона.

Снимки: Imago