Струмска слава изненада Септември и задълбочи интригата за промоция в елита - Отзиви след мача

Швейцария отново показа желязна защита, Унгария записа първа победа от седем години

Националният отбор на Швейцария постигна трета поредна победа със "суха мрежа" на световното първенство по хокей на лед за мъже в Швейцария и Латвия. В третия си мач в група "В" в Рига "кръстоносците" надиграха с 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) Казахстан и остават единственият отбор в турнира, който не е допуснал гол.

Тобиас Гайсер изведе Швейцария напред в петата минута от началото на срещата, а символичните домакини удвоиха аванса си чак в осмата минута на втория период чрез Фабрис Херцог. Три минути след това Дамиен Риа окончателно уби надеждите на Казахстан за обрат с трети гол. В последната третина швейцарците направиха успеха си още по-убедителен с голове на Нино Нидеррайтер и Ромейн Льофел.

Вратарят на "кръстоносците" Леонардо Дженони направи 13 спасявания и постигна втория си "шътаут" на световното първенство.

Швейцария е едноличен лидер в групата с 9 точки и голова разлика 15:0, докато Казахстан е на предпоследното седмо място с 2 точки.

В група "А" в Тампере Унгария постигна победа с 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0) след продължение над Франция. За маджарите това е първа победа в най-горната дивизия на световния хокей от 2016 година насам. Победното попадение падна 1:22 минути след началото на допълнителния период, а негов автор стана Ищван Барталис. Преди това французите на два пъти бяха повели. В 17-ата минута на мача Шарл Бертран откри за "петлите", но 20 секунди преди да свърши първата третина Бенче Щипшич изравни.

В средата на втората част Луи Будон отново даде преднина на Франция, но след само 200 секунди Вилмош Гало вкара за 2:2, което бе и крайният резултат в редовните 60 минути.

В класирането в групата след първите три кръга Франция е на четвърто мясот с четири точки, като всеки от трите мача на тима до момента е бил решен с продължение. Унгарците са на шесто място с 2 точки. Лидер е тимът на САЩ с максималните 9 точки.

Снимки: Imago