Нулево равенство запази преднината на Монако

Монако и Лил завършиха 0:0, което запази преднината на тима на Филип Клеман от пет точки пред днешния му съперник и почти сигурно му гарантира четвъртото място.

Монако успя да вкара гол чрез Такуми Минамино 20 минути преди края на срещата, но той бе отменен заради засада. Малко преди това нападателят на гостите Джонатан Бамба пропусна изключителна възможност, като нанесе плътен удар в центъра на вратата, но германският вратар на монегаските Александър Нубел се справи.

Тулуза и Нант също завършиха 0:0 в повторения на финала за Купата на Франция преди броени дни, спечелен убедително от Тулуза с 5:1. В 15-ата минута Людовик Блас от "канарчета" имаше шанс да открие резултата, но стреля покрай левия стълб. В 22-рата минута мощен удар на Самюел Мутусами от Нант разтресе напречната греда. След почивката два пропуска за Тулуза направи Рафаел Ратао.

Нант спечели точка, но продължава да е първи в зоната на изпадащите и ще се бори до последно с Оксер. Тулуза е на безопасното 13-о място.

Снимки: Imago