Страхотен Везенков осигури перфектен старт на Олимпиакос в полуфиналите

Българският национал Александър Везенков беше най-резултатен за Олимпиакос при успеха с 83:65 (17:19, 25:26, 21:7, 20:13) над ПАОК като домакин в първия полуфинален мач от баскетболното първенство на Гърция. Крилото се разписа с 21 точки, 8 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки за 23:22 минути на паркета.

Така “червено-белите” поведоха с 1-0 победи в серията. Играе се до три успеха от пет мача. Вторият сблъсък между двата отбора е на 25 май в Солун.

Срещата в Пирея започна като дерби, но гостите успяха да задържат лека преднина пред съперника до почивката. След нея обаче баскетболистите на Йоргос Барцокас се върнаха ударно в мача, като позволиха на съперника си да вкара едва 7 точки. Везенков и компания пък нанизаха 21 точки. В последната четвърт Олимпиакос изцяло доминираше на паркета и не позволи на съперника си да стигне до обрат.

Янулис Ларендзакис наниза 16 точки за Олимпиакос, Алек Питърс добави 13 точки. За ПАОК Джордан Сиберт се разписа с 15 точки.