Байерн разгроми с лекота Шалке и държи титлата в свои ръце

Байерн (Мюнхен) разби с лекота Шалке 04 с 6:0 в мач 32-рия кръг на Бундеслигата. Головете за баварците отбелязаха Томас Мюлер (21'), Йошуа Кимих (29-дузпа), с две попадения се отчете Серж Гнабри (50', 65'), а голове на Матис Тел (80') и Нусаир Мазрауи (90+2') оформиха крайния резултат. Така Байерн записа 11-и пореден мач, в който побеждава днешния си съперник.

Срещата започна очаквано с натиск на домакините, като още в 7-ата минута Серж Гнабри се озова на добра позиция и стреля, но вратарят на Шалке Александер Шволов спаси. Три минути по-късно Томас Мюлер направи опасен пробив и подаде на Кингли Коман , чийто удар бе избит от голлинията от защитник на гостите. В 13-ата минута пък опасен удар на Мюлер бе избит в корнер от стража на Шалке.

В крайна сметка огромното предимство на Байерн даде резултат в 21-вата минута, когато след поредната атака Томас Мюлер получи топката от Льорой Сане и с хубав удар откри резултата.

Осем минути по-късно защитникът на Шалке Седрик Брюнер наруши правилата в наказателното си поле срещу Джамал Мусиала и след консултация с ВАР реферът Роберт Шрьодер посочи бялата точка. Йошуа Кимих не сбърка от дузпата и в 29-ата минута резултатът стана 2:0. По-добрата игра на Байерн продължи, като в края на полувремето удар с глава на Серж Гнабри бе спасен от Шволов.

Втората част започна по подобен начин. В 50-ата минута Жоао Кансело проби отляво и подаде на Серж Гнабри, който отблизо се разписа с левия крак за 3:0. Едва в 53-тата минута дойде първата ситуация за Шалке в мача, когато Мариус Бюлтер стреля, но Зомер улови. Томас Мюлер пък направи невероятен пропуск на празна врата десетина минути по-късно.

В 65-ата минута влезлият като резерва Мая Йошида направи груба грешка и подари топката на Серж Гнабри, който остана очи в очи с Шволов, излъга го и с лекота чукна топката в мрежата - 4:0 за Байерн!

До края срещата се доиграваше, като това не попречи на баварците да реализират пети гол, дело на резервата Матис Тел, който получи добра топка от Джамал Мусиала и с елегантен удар вкара поредния гол за домакините. В даденото от съдията продължение Нусаир Мазрауи получи добро подаване и остана сам срещу Шволов, като с лекота го предоля и отбеляза първия си гол за клуба за крайното 6:0.

С успеха си Байерн записа трета поредна победа в Бундеслигата и дръпна с 4 точки на върха пред Борусия (Дортмунд) преди мача на "жълто-черните" с Борусия (Мьонхенгладбах) при два оставащи кръга до края на шампионата. Шалке пък прекъсна серията си от две поредни победи и остава сериозно застрашен за мястото си в елита, като в момента е на 16-a позиция в класирането.

Снимки: Imago