Решаващ пети финал ще определи кой българин ще стане шампион на Италия

Решаващ пети финален мач ще определи кой българин ще стане шампион в италианската Суперлига. Националът Александър Николов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) надиграха у дома Итас (Тренто), с българската звезда Матей Казийски в състава, с 3:1 (25:18, 27:25, 20:25, 25:16) в среща №4 от финалния плейоф помежду им, игран тази вечер пред над 4000 зрители в зала "Еуросуоле Форум".

Така Лубе изравни резултата в серията на 2-2 победи. Решаващият пети сблъсък за Скудетото ще бъде в сряда (17 май) от 21,30 часа българско време в Тренто.

Алекс Николов започна като титуляр за Лубе на нетипичния за него пост на диагонал заради контузията на звездата Иван Зайцев, но бе сменен във втория гейм от Габи Гарсия. В следващите част българинът влизаше за малко като резерва, като завърши със скромните 7 точки (2 аса и 36% ефективност в атака - -2) за успеха.

Габи Гарсия пък направи страхотно включване и стана втори по резултатност с 14 точки (1 ас и 76% ефективност в атака - +7).

Над всички за действащите шампиони бе Марлон Янт Ерера със страхотните 24 точки (7 аса!, 2 блока, 65% ефективност в атака и 39% позитивно посрещане - +15) за победата.

От друга страна Матей Казийски изигра пореден силен мач за Тренто и бе над всички с 16 точки (4 аса и 52% ефективност в атака - +7).

Алесандро Микиелето добави още 12 точки (2 аса, 45% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане - -1), но и това не бе достатъчно за успеха.