Берое задълбочи кризата в Септември

Отборът на Берое стигна до важен успех с 2:0 над Септември (София) в двубой от първия кръг на плейофната фаза в efbet Лига. Двата тима са част от последната група, в която са тимовете, борещи се за своето оцеляване в елита. С този успех старозагорци излизат на първото място в групата, докато за Септември това е осмо поредно поражение в efbet Лига. Столичани рискуват също така да бъдат притиснати от преследвача си Спартак (Варна), ако утре “соколите” успеят да победят Ботев (Враца). Иначе в днешната среща първо Тонислав Йорданов даде аванс на “заралии” от дузпа (28’), а през втората част Уерди Мара оформи крайния резултат няколко секунди след появата си на терена (62’).

Двубоят започна равностойно между двата тима, но през първите минути не се създадоха опасни положения. Неприятната новина за домакините обаче дойде в 15-ата минута, когато Густаво Каскардо трябваше принудително да напусне терена, а на негово място се появи Спас Георгиев. В 20-ата минута Кристиян Пешов опита късмета си с далечен изстрел, но топката излезе в аут.

Малко по-късно Берое получи правото да изпълни дузпа. След центриране в наказателното поле на гостите Ромарио игра с глава, но кълбото се удари в ръката на Асен Георгиев, който я бе вдигнал високо. Това накара главния съдия да отсъди наказателен удар, а с изпълнението се зае Тонислав Йорданов. Централният нападател стреля силно точно под напречната греда и откри резултата - 1:0.

До края на първото полувреме двата тима продължиха да стоят равностойно на терена и повече интересни ситуации не се създадоха.

В 54-ата минута Серкан Юсеин изведе по прекрасен начин Ромарио, който остана сам срещу Шейтанов. Румънският футболист обаче направи няколко излишни движения, които позволиха на защитник на Септември да застане пред него и да блокира удара му. 2 минути по-късно гостите отправиха и първия си точен изстрел, след като Влатко Стояновски шутира от малък ъгъл, но Караджов изби.

В 62-ата минута обаче Берое нанесе втория си удар в срещата. Хубава контраатака доведе до това Васил Василев да бъде изведен отдясно. Крилото напредна добре по фланга и пусна подаване по земя към нахлуващия в наказателното поле Уерди Мара. Албанецът, който само няколко секунди по-рано се беше появил в игра, засече без проблем и прати топката в опразнената врата на Шейтанов за 2:0.

В 77-ата минута Уерди Мара пое отляво и навлезе към центъра на терена, като опита удар от границата на наказателното поле, но неточно. До края на мача повече интересни положения липсваха и така Берое грабна трите точки.

С тази победа Берое излиза на първото място с 30 пункта. “Заралии” обаче могат да бъдат изместени оттам утре, ако Ботев (Враца) надвие Спартак. Септември от своя страна остава предпоследен с 22 точки, на 5 пред “соколите”.

БЕРОЕ 2:0 СЕПТЕМВРИ

1:0 Тонислав Йорданов (28) - д.
2:0 Уерди Мара (62)

Стартови състави:

Берое: 73. Иван Караджов, 2. Густаво Каскардо, 3. Гомес Сана, 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 7. Йоан Бауренски, 8. Серкан Юсеин, 13. Ромарио Мойс, 16. Симеон Мечев, 19. Васил Василев, 98. Тонислав Йорданов;

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 15. Влатко Стояновски, 23. Йоан Гаврилов, 20. Красимир Станоев, 16. Кристиян Пешов, 3. Мартин Петков, 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов, 17. Симеон Александров, 24. Стефан Милич.

Снимки: Startphoto