Димитровград удари Сокол

В Димитровград, едноименния тим победи Сокол (Марково) с 3:2. Двубоят е от 34-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Адмирации за откритата и добра игра на съперниците в този равностоен мач. Домакините започнаха по-добре и Николай Георгиев откри резултата, десетина минути след началото. После с гола се разминаха съотборниците му Данаил Иванов и Васил Димитров. Пропуските като, че ли свалиха гарда на футболистите.

Селекцията на Манол Георгиев моментално се възползва. Станимир Марински беше изведен на добра позиция и прехвърли вратаря за 1:1 в средата на полувремето. Сезгин Четин получи топката стреля, стража изби, но след добавката на нападателя, Сокол направи обрата факт в 30-ата минута. Димитровградчани измъкнаха трите точки за няколко минути след почивката. В 70-ата Николай Георгиев изравни от дузпа. Филип Сантов пък вкара за окончателното 3:2 в 76-ата минута.