Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0

GamerLegion изхвърли един от големите отбори в Париж

Отборите на GamerLegion и OG завършиха при резултат 2:1 (16-13, 8-16, 16-7) в сблъсък от първата фаза на BLAST Major Paris. Това бе директен сблъсък за оставане в турнира, като в този мач геймърите от GL заслужиха своя успех над легендарната организация, която изигра слаб шампионат и напълно логично отпадна безславно.

Мачът започна на Overpass, което бе изборът на карта за GamerLegion. Геймърите показаха нагледно защо заложиха именно на този мап. Началото бе добро за играчите на OG, които стартираха като CT, но след малки неточности се изравниха рундовете, а всичко се обърна тотално, когато GL заигра в ролята на Т. Индивидуалната игра на руският снайперист на OG Абдул "degster" Гасанов, който завърши с 27-20 не бе достатъчна, като липсата на влияние в сървъра от NEOFRAG и niko бяха фатални за тима.

Тактическата подготовка на GamerLegion впечатли, а в отбора всички успяха да изиграят първата карта на високо ниво, като нямаше такива големи разлики в отиграванията на състезателите, каквито видяхме в OG.

Все пак на Mirage видяхме много по-добра игра от OG, като легендарната организация показа структура в рундовете, тактически добре изпълнени отигравания и индивидуална класа, но този път от всички играчи. От друга страна GL не успя да влезе нито за секунда в мапа, като геймърите не се адаптираха към агресията и скоростта в изпълненията на своя противник.

Сблъсък на Ancient нямаше, тъй като отборът на GamerLegion изнесе безплатна лекция от OG. По този начин GL продължава борбата в турнира, а легендарната организация отпадна с едва една победа за целия шампионат в Париж.