Пирин вгорчи дебюта на Балъков и излезе от опасната зона

Пирин (Благоевград) победи с 1:0 Септември в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Данийл Кондраков донесе победата от дузпа в последните секунди на първата част. Домакините играха повече от час с човек по-малко, тъй като Иван Арсов бе изгонен в средата на първата част.

Така Пирин прекъсна серията си от шест поредни мача без победа и излезе от опасната зона. Към момента "орлетата" са 13-и с 24 точки. Красимир Балъков пък не успя да запише позитивен дебют начело на Септември и тимът от София записа седма поредна загуба. Отборът вече е под чертата с  14-о място и 22 точки.

20 Септември 0:1 Пирин

Първата опасност бе в полза на домакините в 16-ата минута, след като Асен Георгиев стреля с глава, но топката мина покрай гредата. Малко по-късно пък на отсрещната врата удар на Венцислав Бенгюзов бе спасен от Димитър Шейтанов.

В средата на първата част домакините останаха с човек по-малко. Иван Арсов влезе лошо в крака на Мартин Смоленски, като първоначално реферът Георги Кабаков показа жълт картон, но след преглед на ситуацията промени решението си и изгони бранителя на Септември.

В даденото от съдията продължение на първата част гостите откриха резултата. Мартин Стоянов събори Мартин Смоленски в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Данийл Кондраков и хладнокръвно реализира.

През втората част Пирин предпочете да се прибере по-дълбоко в своята половина и да дебне на контраатака. Домакините пък нямаха избор освен да тръгнат напред в търсене на промяна, макар и с човек по-малко. Септември бе по-активният тим до края на мача, но удари на Атанас Кабов и Симеон Александров минаха покрай вратата.

Гостите от своя страна също имаха няколко хубави атаки, но взимаха грешно решение преди последното подаване и така не успяха да използват численото си предимство. Така или иначе гостите от Благоевград взеха изключително ценна победа, докато пред Септември предстои много работа в битката за спасение.

СЕПТЕМВРИ 0:1 ПИРИН
0:1 Кондраков (45+)

СЕПТЕМВРИ: 21. Шейтанов, 13. Николов, 5. Георгиев, 4. Арсов, 16. Пешов, 19. Митков, 23. Гаврилов, 20. Станоев, 6. Кабов, 24. Александров, 3. Петков

ПИРИН: 21. Георгиев, 19. Велев, 14. Кондраков, 29. Бачев, 72. Сенхаджи, 20. Макрецкис, 23. Тонев, 73. Бенгюзов, 11. Йорданов, 18. Смоленски. 8 Семенив