Заслужен успех за Етър II над осакатен Партизан

Вторият отбор на Етър победи Партизан (Червен бряг) с 3:1 във Велико Търново. Срещата е от 26-ия кръг на Северозападната Трета лига. Юношеската селекция на Стефан Ангелов започна по-добре и доминираше до 20-ата минута. Още след началните 180 секунди вече имаше гол аванс. Реализира го Иван Петков с глава след центриране. В 20-ата минута Кристиян Димитров удвои отблизо. Траян Димитров също имаше шанс, но го пропусна. Играещият треньор Любомир Иванов изведе зад търновската защита Милен Тонев и стана 2:1 в 25-ата минута.

В оставащото време до почивката червенобрежкия тим взе инициативата, но нищо не се промени. През втората част критичните моменти пред двете врати бяха малко. „Виолетовите“ бяха по-добри. В 73-ата минута Калоян Ненчев вкара третия гол след центриране от дясно. Съотборникът му Север Алиев получи втори жълт и червен картон в 80-ата минута. Гостите излязоха без шест основни футболисти, а на резервната им скамейка имаше само двама. Дебют за Партизан направи 15-годишния Владислав Димитров.