Лудогорец обърна Берое и победната серия на Петев продължава

Лудогорец победи с 2:1 Берое в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” стигнаха до обрат, след като гостите откриха резултата с гол на Ромарио Мойс, но с попадения на Франко Русо и Спас Делев стигнаха до успеха. С това победната серия на Ивайло Петев начело на тима вече е девет мача във всички турнири.

С успеха си днес Лудогорец вече има четири точки преднина на върха на класирането. Разградчани са със 71, а преследвачът ЦСКА - София е с 67. “Червените” обаче са с мач по-малко и могат да се върнат на точка от лидера. Берое от своя страна остава на 12-о място с 27 точки и все още оставането в елита не е напълно сигурно.

Първата опасност в мача дойде в 15-ата минута, когато Игор Тиаго и Педро Нареси комбинираха в наказателното поле, като последния не успя да реализира от удобна позиция.

В 22-ата минута гол на домакините бе отменен. Бърнард Текпетей изведе сам срещу вратаря Кирил Десподов, който хладнокръвно го преодоля. Страничният рефер вдигна флага си за засада, а по-късно решението му бе потвърдено и от ВАР.

Десетина минути по-късно Нареси изведе Игор Тиаго на добра позиция, но вратарят Иван Гошев скъси ъгъла и предотврати попадение.

В 41-ата минута на мача гостите изненадващо откриха резултата. Ромарио Мойс показа отлична техника в наказателното поле и с отличен удар от малък ъгъл прониза Серджио Падт.

В последната минута на полувремето Лудогорец изравни. Десподов центрира от фаул към наказателното поле, където Франко Русо засече с глава във вратата на Гошев за 1:1.

В началото на втората част Лудогорец наложи натиск, но първата сериозна ситуация пред Гошев дойде в средата на частта. Тогава Гонсалвеш със задна ножица пробва да даде преднина на тима си, но вратарят успя със сетни сили да избие.

В 73-ата минута на мача домакините успяха да обърнат резултата. Игор Пластун намери Десподов по десния фланг, който центрира към наказателното поле, където Спас Делев успя с глава да засече топката в мрежата.

До края на мача Берое опита да погледне по-смело напред и можеше да стигне до изравняване на два пъти, но Падт прояви добър рефлекс след един рикошет, а след това Васил Василев не съумя да отправи силен удар от добра позиция.

ЛУДОГОРЕЦ 2:1 БЕРОЕ
0:1 Ромарио (41)