Атлетико изпревари Реал Мадрид след нов рецитал на Гризман

Атлетико Мадрид се изкачи на второто място в класирането на Ла Лига, изпреварвайки градския си съперник Реал Мадрид. "Дюшекчиите" разгромиха с 5:1 гостуващия Кадис и вече имат с точка повече от кралския клуб, който вчера загуби от Реал Сосиедад. В основата на поредния успех на Атлетико отново беше Антоан Гризман. Французинът реализира първите два гола, а освен него се разписаха Алваро Мората, Яник Ферейра-Караско (д.) и Науел Молина. Антони Лосано вкара почетното, но много красиво попадение за Кадис.

Симеоне не направи нито една промяна в сравнение с гостуването на Валядолид, спечелено с 5:2. На вратата отново застана Иво Гърбич вместо контузения Ян Облак, а в атака си партнираха Алваро Мората и Антоан Гризман. Французинът още веднъж показа, че се намира в блестяща форма и откри резултата още във 2-ата минута. Яник Ферейра-Караско се разходи между няколко защитници и подаде на Гризман, а неговият изстрел с левия крак се оказа неспасяем за Жеремиас Ледесма.

Вратарят на Кадис показа класа, като спаси удар с глава на Мората. Гостите можеха да изравнят в 10-ата минута след грешка на Коке, но ветеранът Алваро Негредо шутира встрани от целта. В средата на полувремето Мамаду Мбайе прати топката във вратата на Атлетико, но голът му беше отменен заради засада.

Атлетико играеше с настроение и лесно стигаше до голови ситуации. В 27-ата минута Гризман направи двойно подаване с Тома Льомар и без да се бави стреля безкомпромисно за 2:0. Французинът можеше да направи и хеттрик, нонегов силен шут беше блокиран. Малко преди почивката Алваро Мората се озова на чиста позиция, но от няколко метра нацели гредата.

През второто полувреме "дюшекчиите" продължиха да доминират. В 49-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Кадис и включилият се в атака Марио Ермосо успя да прокара топката до Мората, който този път не сбърка - 3:0. Десетина минути по-късно защитник на гостите спря топката с ръка в пеналта и съдията Сесар Сото Градо даде дузпа. Изненадващо, зад топката не застана Гризман, а Ферейра-Караско, който покачи на 4:0.

В 72-ата минута резервата на Кадис Антони Лопес изненада Гърбич с много силен и точен удар извън наказателното поле. Домакините обаче не се нуждаеха от много време, за да си върнат преднината от 4 гола. Родриго де Пол намери с хубаво подаване Науел Молина и десният халф-бек на Атлетико простреля Ледесма за 5:1.

В последните минути в игра за мадридчани се появи и Мат Дохърти, който беше привлечен през зимата, но не получи почти никакви шансове от Диего Симеоне. В следващия кръг "лос колчонерос" ще гостуват на Елче, а Кадис ще има тежка визита на Майорка.