Алмерия потопи Елче в Ла Лига 2

Отборът на Алмерия не допусна изненада и победи с 2:1 най-слабия в Ла Лига - Елче, в мач от 33-ия кръг на испанския шампионат.

Загубата означава, че съставът, воден от Себастиан Бекасесе изгуби окончателно теоретичните си шансове за оставане в елитната група на държавата от Иберийския полуостров, като пет мача преди края тимът изостава на 17 точки от спасителния бряг.

Отборът на Алмерия пък може да диша една идея по-спокойно, защото се откъсна на 5 пункта от “опасната зона”, но има и мач повече от първия под чертата - Хетафе.

Иначе домакините започнаха срещата силно и поведоха в средата на първата част. Попадението падна след 22 минути игра и негов автор бе Лео Баптищао. Втората част започна подобно на първото полувреме и съвсем скоро след подновяването на играта Алмерия вкара нов гол. Този път автор бе Адриан Ембарба и той се разписа в 52-ата минута.

Все пак Елче направи изпадането си не чак толкова унизително. Гостите успяха да върнат един гол и да се сбогуват с елита с високо вдигната глава. Автор на попадението бе Есекиел Понсе и то дойде в първата минута от добавеното време на мача.

Така Елче ще напусне Ла Лига в края на сезона след като прекара в нея три сравнително колебливи години, през които се бореше за оцеляването си. През първия си сезон в испанския елит - 2020/2021, Елче завърши непосредствено над чертата с 2 точки над първия изпадащ - Уеска. През сезон 2021/2022 финишира на 13-о място с 4 точки аванс над “опасната зона”.

През настоящата кампания обаче не успя да се спаси и не само, че ще изпадне със сигурност, но и по всяка вероятност отборът ще приключи участието си в Ла Лига като последен.

Снимки: Imago