Миньор и Струмска слава не успяха да се отдалечат от опасната зона след равенство в Перник

Миньор (Перник) и Струмска слава направиха 1:1 в двубой от 28-ия кръг на Втора лига. На “Стадиона на мира” двата тима не успяха да създадат много интересен мач, като по-опасните положения дойдоха през второто полувреме, когато паднаха и головете. Първо Мартин Костов си вкара автогол след шут на Калоян Йосифов (64’), но само пет минути по-късно Борислав Николов изравни резултата (69’). След като взеха само по една точка от днешната среща, двата тима останаха в долната част на класирането и не успяха да си осигурят комфортно отдалечаване от опасната зона.

Още в 3-ата минута домакините можеха да открият. Григор Долапчиев проби добре отляво и отправи остро центриране по земя към наказателното поле. Там Георги Янев скочи да избива на шпагат и без малко да си вкара автогол, след като прати  топката на сантиметри от напречната греда.

В следващите минути двата тима не предложиха нищо интересно на терена. В 28-ата минута Долапчиев се опита да отклони топката към Василев след центриране, но Драгомир Петков улови. Малко преди края на първата част пък Кристиян Китов стреля опасно от движение, но стражът на Миньор улови.

Това се оказа и последната интересна ситуация за първата част. Така двата тима се оттеглиха без голове на почивката.

Второто полувреме започна с пряк свободен удар от удобна позиция за домакините, който обаче не доведе до нищо опасно. В 51-ата минута пък Александър Златков отправи слаб удар от близка дистанция, но Леонтиев улови без проблем.

В 64-ата минута обаче “чуковете” получиха право да изпълнят корнер. След центрирането Антон Славчев засече с глава, но Марио Дилчовски бе на голлинията, за да спре топката да влезе във вратата. Въпреки това обаче тя не бе изчистена и попадна в краката на Калоян Йосифов, който от малък ъгъл и след рикошет в Мартин Костов вкара за 1:0. В крайна сметка попадението бе вписано като автогол на футболиста на гостите.

Само 5 минути по-късно радомирци успяха да изравнят. Стивън Кирилов получи подаване от тъч и с гръб към вратата отправи хубаво центриране със задна ножица към точката за изпълнение на дузпа. Така намери Борислав Николов, който успя да засече с глава и да матира Леонтиев - 1:1.

В 86-ата минута домакините бяха близо до второ попадение. След изпълнение на пряк свободен удар Йосифов беше оставен напълно непокрит, получи и стреля опасно. Шутът му обаче премина над напречната греда. Малко по-късно Крис Вълчинов бе изведен опасно сам срещу вратаря, но страничния съдия вдигна засада. След това на повторението обаче останах съмнения дали наистина е имало такава.

След този резултат Миньор събира в актива си 31 точки и остава в зоната на изпадащите. Струмска е с 1 точка повече и заема 13-ата позиция.

МИНЬОР 1:1 СТРУМСКА СЛАВА

1:0 Мартин Костов (63) - авт.
1:1 Борислав Николов (69)

Стартови състави:

Миньор: 1. Даниел Леонтиев, 15. Мартин Атанасов, 3. Антон Славчев, 21. Венцислав Василев, 24. Георги Купенов, 5. Веселин Васев, 23. Валентин Николов, 30. Михаел Орачев, 22. Мбуямба-Седрик Коломбо, 10. Григор Долапчиев, 18. Софиан Диа;

Струмска слава: 12. Драгомир Петков, 77. Марио Дилчовски, 91. Костадин Илиев, 5. Мартин Костов, 11. Денислав Мицаков, 8. Георги Янев, 20. Кристиян Китов, 14. Димитър Стоянов, 17. Стивън Кирилов, 10. Александър Златков, 2. Борислав Николов.