Аспарух Аспарухов и Падуа обърнаха гранда Перуджа в битката за 5-ото място

Националът Аспарух Аспарухов и тимът на Падуа се класираха на полуфинали в плейофите за петото място в италианската Суперлига. Воденият от Якопо Кутини отбор се наложи над Сър Сейфти Перуджа с 3:1 (18:25, 26:24, 34:32, 25:18) в последния двубой от груповата фаза, изигран в "Киоене Арена".

Аспарухов и съотборниците му са трети във временното класиране с 5 точки (2 победи, 2 загуби), Перуджа е лидер с 8 точки (3 победи, 1 загуба).

За следващия етап освен Падуа и Перуджа, се класират и Веро Волей (Монца) и Валза Груп (Модена).

Аспарух Аспарухов бе резерва, като се появи на терена за кратко в третата част, след което остана на игралното поле в последния гейм, но се изявяваше на поста диагонал на разпределителя. Посрещачът се разписа с 10 точки (1 ас, 2 блока, 41% ефективност в атака).

Най-резултатен бе Матийс Десмет с 18 точки (2 аса, 1 блок), 16 точки реализира Давиде Гардини (4 аса, 1 блок).

За Перуджа Камил Семенюк (1 ас) и Сесар Карденас записаха по 15 точки (1 блок), по 13 точки добавиха Камил Рихлицки и Себастиан Соле (1 ас, 5 блока).

Полуфиналните двойки са: Перуджа - Модена и Монца - Падуа, като срещите са на 7 май (неделя).