Милик спаси непобедима серия на Юве, но можеше да донесе и успех

Отборите на Ювентус и Болоня завършиха наравно 1:1 на „Ренато Дал’Ара“ в последния двубой от 32-рия кръг на Серия "А". Рикардо Орсолини (10’) откри резултата за домакините от дузпа, но Аркадиуш Милик (61’) успя да отбележи изравнителен гол за гостите. Това попадение можеше да бъде победно, но през първата част именно полският нападател пропусна да се разпише от бялата точка.

Така „Старата госпожа“ записа 22-ри пореден мач срещу този съперник без загуба. Въпреки това „бианконерите“ завършиха април със само две победа от осемте си мача през този месец. Тази вечер те поне сложиха край на серията си от три поредни шампионатни загуби. „Рособлу“ пък не записаха успех в трети пореден двубой. Все пак те остават с утехата, че през втория полусезон не загубиха нито едно от домакинствата си срещу трите италиански гранда, побеждавайки Интер с 1:0 и завършвайки 1:1 срещу Милан.

Масимилиано Алегри заложи на схема 4-3-3 и направи цели шест промени в състава си след загубата с 0:1 от Интер в полуфинала за Купата на Италия. На вратата се завърна Войчех Шчесни за сметка на Матия Перин. В защита отсъстваха капитанът Леонардо Бонучи и Бремер, но се появиха Федерико Гати и Данило, който днес носеше лентата. Хуан Куадрадо и Николо Фаджоли пък бяха предпочетени съответно пред Матия Де Шилио и Фабио Мирети. Контузеният Анхел Ди Мария беше заменен от Милик, който действаше в атака заедно с Федерико Киеза и Филип Костич. Домакините бяха подредени по същия начин, като тримата в нападение бяха Орсолини, Муса Бароу и Люис Фъргюсън.

Изненадващо или не, домакините взеха аванс още в 10-ата минута, когато Орсолини беше точен от дузпа, която сам си спечели след фал на Данило. Любопитното е, че главният съдия Симоне Соца изцяло се довери на преценката на колегите си от ВАР, тъй като поради техническа неизправност не можеше сам да прегледа ситуацията на терена. В 21-вата минута Костич стреля от дистанция, но ударът му се оказа твърде разочароващ. Четири минути по-късно Милик отправи воле, което обаче завърши в ръцете на Лукаш Скорупски. Малко след това Фаджоли можеше да изравни отблизо, но вратарят изби шута му. Халфът опита да се разпише от добавка, но и този път Скорупски прояви блестящ рефлекс и отново опази мрежата си суха.

Все пак в 31-вата минута „бианконерите“ също получиха правото да изпълнят дузпа. До нея се стигна след нарушение на Йон Лукуми срещу Милик на границата на наказателното поле. Соца реши да отсъди пряк свободен удар, но отново се вслуша в колегите си от ВАР и посочи бялата точка. Именно Милик изпълни дузпата, но го направи твърде несериозно и Скорупски с лекота улови топката. В 44-тата минута Куадрадо получи възможността да стреля, но не намери целта. В добавеното време на първата част Бароу можеше да удвои аванса на своя тим, но Войчех Шчесни спаси удара му.

Втората част започна с далечни изстрели на Бароу и Фъргюсън, които обаче не затрудниха Шчесни. В 61-вата минута Милик се възползва от избита топка и с прецизен удар я прати в мрежата за 1:1, с което се реваншира за пропуснатата дузпа. Малко след това резервата Самуел Айлинг-Джуниър финтира противников играч и стреля, но прати топката над вратата. В 66-ата минута Щефан Пош игра с глава от добра позиция, но не успя да насочи топката достатъчно добре. В 74-тата минута Орсолини опита акробатичен удар, след който Шчесни отклони топката и не позволи на влезлия от пейката Джошуа Зиркзее да направи добавка. Последваха три далечни удара на домакините - тези на Фъргюсън и Пош бяха неточни, а този на Зиркзее беше спасен.

В 84-тата минута появилият се като смяна Мишел Ебишер имаше чудесна възможност да вкара победен гол, но при шута му топката мина покрай вратата. При ответната атака на гостите резервата Матиас Соуле получи златен шанс да направи обрата пълен, но пред опразнена врата прати топката над нея. В добавеното време Шчесни изби изстрел на появилия се от пейката Андреа Камбиасо, а пред другата врата резервата Гари Медел можеше да си отбележи автогол, но вместо това топката излезе в корнер. Така двата тима трябваше да се примирят с равенството в мача.

Така Ювентус пропусна възможността да изпревари втория Лацио (61 т.) и вместо това остава на третата позиция в класирането с актив от 60 точки. Болоня също запази осмото си място със своите 45 пункта, колкото има и деветият Фиорентина.

БОЛОНЯ - ЮВЕНТУС 1:1

1:0 Орсолини (10' - дузпа)

1:1 Милик (61')

Болоня: Скорупски, Пош, Сумаоро, Лукуми, Кириакопулос, Моро, Схаутен, Домингес, Орсолини, Бароу, Фъргюсън

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Гати, Данило, Сандро, Фаджоли, Локатели, Рабио, Киеза, Милик, Костич

Снимки: Gettyimages