Пропуски спряха Черно море за победа над ЦСКА 1948

Отборите на Черно море и ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в двубоя от efbet Лига. Домакините могат да съжаляват повече, че не взеха успеха, тъй като бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата, а и два техни гола бяха отменени.

В началото на мача домакините взеха инициативата и изглеждаха по-опасният тим. Въпреки това до кой знае колко опасни ситуации пред вратата на Даниел Наумов не се стигна.

В 38-ата минута гол на "моряците" бе отменен, след като Исмаил Иса извърши нарушение срещу Даниел Наумов при въздушен двубой.

В 58-ата минута Черно море отново вкара топката във вратата на Наумов, но и този път попадението не бе зачетено. Алекс Фернандес реализира след рикошет в крака на Елитон, но след проверка от ВАР се оказа, че Мазир Сула е ритнал Педриньо преди гола и Валентин Железов отмени гола.

В средата на полувремето Атанас Илиев се оказа на добра позиция, но диагоналният му удар му мина покрай гредата на Наумов.

Шест минути преди края на срещата Матеус Машадо също можеше да реализира, но ударът му с глава от чиста позиция излезе в аут вместо в мрежата.

До края на мача Черно море продължи да атакува, като най-чистата позиция бе за Живко Атанасов, който обаче прати над вратата удар с глава.

След равенството днес Черно море вече изостава от Левски в битката за четвъртото място, което може да донесе мач за класиране в Европа, ако Лудогорец или ЦСКА 1948 спечели Купата. “Моряците” са пети с 49 точки - на две от “сините”. “Червените” остават на трета позиция с 58 точки.

Черно море 0:0 ЦСКА 1948

Стартовите състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 23. Едгар Пачеко, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 24. Лазар Марин, 14. Елитон, 16. Сидклей Перейра, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Октавио, 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов, 8. Педриньо, 55. Светослав Диков.

Снимки: Startphoto