Марек направи още една крачка към професионалния футбол

Лидерът Марек (Дупница) победи Септември с 1:0 в Симитли. Двубоят е от 28-ия кръгна Югозападната Трета лига – Първа група (1-10 място). Николай Ганчев осигури поредните три точки. Стори го в 34-ата минута, когато Христо Каймакански подаде успоредно пред голлинията и той изпревари съперниците за да вкара.

Стана равностоен мач, но повечето критични моменти бяха пред вратата на домакините. Ганчев пропусна да реализира с глава през първата част. Съперникът създаваше предимно суматохи, но до чиста възможност така и не достигна. Опита да наложи натиск след почивката, но отпадна физически. Селекцията на Танчо Калпаков вече сигурно владееше топката. Чисти положения за гол обаче нямаше и пред двете врати.