Марек надви Вихрен в дербито, меле след последния съдийски сигнал

Марек победи с 1:0 прекия си конкурент Вихрен и докосва промоцията за Втора лига. С успеха си дупничани се откъснаха на десет точки пред санданчани на първото място в класирането на Югозападна Трета лига и ще са много по-спокойни в оставащите пет кръга. На стадион "Бончук" присъстваха над 1500 души, които също дадоха своя дан за жадуваната победа. Гостуващата агитка наброяваше около 40 души, сред които бяха и кметовете на Сандански, Мелник и Склаве. В ложите се настаниха президентът на Вихрен Константин Динев, както и шефовете Георги Бачев и Георги Манолев.

Изненадващо наставникът на гостите Ивайло Василев остави сред резервите Руслан Иванов и Флавио. В началните минути санданчани бяха по-активни. В 5-ата минута силен шут отправи Даниел Пехливанов, но Константин Костадинов отрази точно под гредата. В 14-ата минута Николай Ганчев от Марек се възползва от грешка на Мурадов, но ударът му бе блокиран от защитник. Гостите имаха още една добра ситуация при контраатака, но прострелното центриране на Методи Костов бе избито в корнер.

Постепенно домакините наложиха натиск и се стигна до гол в 29-ата минута. Тогава след центриране от корнер Александър Башлиев прониза мрежата на зелените за 1:0. В самия край на полувремето Марек имаше три чисти ситуации за гол. Два пъти стреляха Божилов и Гогов, а веднъж топката премина на опасна близост пред голлинията на Вихрен след рейд на Башлиев. Двата тима се захапаха и през втората част. Най-добрият шанс за гостите бе в 78-ата минута, когато Томи Костадинов стреля коварно отдалеч, но Костадинов се справи блестящо.

В 84-ата минута Любомиров шутира атрактивно от воле, но се намеси Боян Загорски. Три минути по-късно Росен Йорданов с глава на метър от голлинията не успя да засече във вратата. До края преобладаваха нервите, а Марек с подкрепата на публиката дочака хладнокръвно последния съдийски сигнал. След него настъпи еуфория сред играчите на дупничани, докато санданчани потърсиха провокациите. Двата отбора се хванаха за гушите, но ситуацията бе овладяна и Марек се отдаде на заслужената радост.