Селта едва надви аутсайдера в Ла Лига

Селта се измъчи с най-слабия отбор в Ла Лига - Елче, но все пак стигна до успех с 1:0 и се изкачи на 12-то място в класирането с актив от 39 точки. Галисийци направиха много пропуски и трябваше да чакат до 90-ата минута, за да се зарадват. Единственото попадение отбеляза защитникът Джоузеф Айду с глава.

Звездата на домакините Яго Аспас записа своя мач номер 300 в Ла Лига, но не успя да го ознаменува с попадение. 35-годишният нападател беше в основата на повечето опасни атаки на Селта, заедно с Гонсало Пасиенсия и Габи Вейга.

През първото полувреме гостите, които имат само 13 точки и съвсем скоро ще изпаднат, също се опитаха да са активни в предни позиции. Селта игра вяло, но след почивката вдигна оборотите. В 62-ата минута Карлес Перес нацели гредата, а малко по-късно и резервата Йорген Странд Ларсен стреля неточно от добра позиция.

Публиката на "Балаидос" вече недоволстваше, когато Айду се извиси в наказателното поле след центриране на Франко Серви и прати топката в мрежата. По този начин отборът на Карлос Карвалял постигна първа победа от средата на март и се отдалечи от зоната на изпадащите.