Лукаку поведе Интер и “нерадзурите” сложиха край на негативната серия

Интер записа първа победа в първенството в последните си шест мача, след като спечелиха убедително с 3:0 при гостуването си на Емполи. Всички голове на “нерадзурите” паднаха след почивката. Ромелу Лукаку откри резултата в началото на втората част, а след това се разписа отново в 76-ата минута. Малко преди края влезлият като резерва Лаутаро Мартинес.

Полуфиналистът в Шампионската лига записа първи успех като гост в Серия А от края на януари. С тази победа тимът на Симоне Индзаги изпревари временно Милан и се изкачи на пето място.

Интер започна агресивно двубой и стигна до възможност в първите минути. След ъглов удар топката стигна до Брозович, който не беше в лоша позиция, но ударът му бе блокиран. След добрия старт на “нерадзурите” Емполи започна да притеснява съперника и да организира опасни атаки. В 13-ата минута Камбиани овладя великолепно дълго подаване на Бандинели и по този начин се освободи от двама защитници. Ханданович обаче излезе в точния момент и спря удара му.

Домакините успяваха да стигнат до по-опасни ситуации пред вратата на съперника. Отличен пробив на Паризи отляво в 19-ата минута завърши с подаване към Балданзи, който не затрудни особено вратаря. Той стреля в близкия ъгъл и Ханданович улови топката. Интер владееше повече топката, но не успяваше да стигне до удари към вратата, като често играчите бъркаха при извеждащото подаване. Една от малкото възможности бе удар на Галярдини от границата на наказателното поле. Топката стигна до него след изчистване, а той я прати над вратата.

При една добра контраатака на “нерадзурите” Брозович сбърка подаването и провали нападението. Удар на Хоакин Кореа пък мина покрай вратата. Емполи също не успя да завърши добра бърза атака с точен удар. Положенията пред двете врати като цяло бяха рядкост и логично не се стигна до голове през първото полувремe.

Отборът на Симоне Индзаги започна отлично втората част и поведе в 48-ата минута. Лукаку направи двойно с Брозович на границата на наказателното поле и с прецизен удар прати топката в долния десен ъгъл на Перизан. Това бе първият точен удар гостите от началото на срещата. За белгиеца пък това е първи гол от игра в първенството от първата седмица на сезона.

Добрата игра на Интер продължи и малко по-късно Беланова проби отдясно, но сбърка с подаването. В наказателното поле топката чакаха двама негови съотборници, но неговото подаване мина зад тях. Отговорът на Емполи бе удар на Камбиаги от границата на наказателното поле. Той прати топката над врата, а можеше да бъде по-прецизен, тъй като имаше достатъчно време и пространство.

“Нерадзурите” доминираха и създаваха възможности, с които да удвоят аванса си. В 67-ата минута отлична бърза атака завърши с удар на Чалханоолу, който бе отразен от вратаря на домакините. Секунди по-късно Де Фрай засече центриране на Галярдини и топката се удари в горната греда. Нидерландският бранител се изяви и пред другата врата, след като блокира опит за изстрел на Балдзани.

Великолепно изпълнение на Лукаку реши мача в 76-ата минута. Лукаку напредна, финтира бранител и със силен и точен удар преодоля вратаря на гостите. Това даде комфортна преднина на гостите и те можеха спокойно да доиграят мача. Влезлият като резерва Лаутаро Мартинес също се отчете с гол малко преди края, а Лукаку записа и асистенция. Белгиецът напредна през центъра и подаде на Лаутаро отляво. Аржентинецът се възползва, преодоля бранител и прати топката извън обсега на Перизан.

ЕМПОЛИ - ИНТЕР 0:3
0:1 - Лукаку (48)
0:2 - Лукаку (76)
0:3 - Лаутаро Мартинес (88)

Снимки: Gettyimages